mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują ul. Katowicką w Kluczborku

Przebudują ul. Katowicką w Kluczborku

Rusza przebudowa ul. Katowickiej w Kluczborku (droga krajowa Nr 45). W związku z koniecznością rozebrania całej starej konstrukcji jezdni i wykonania praktycznie od nowa nowej drogi na długości około 3 km konieczne będzie całkowite zamknięcie tego odcinka drogi i wprowadzenie objazdów dla kierowców.

Przebudują ul. Katowicką w Kluczborku
Dla kierowców samochodów osobowych zostanie wyznaczony objazd przez centrum Kluczborka, od ronda na ul. Marii Curie Skłodowskiej przez ul. Jagiellońską, Jana Pawła II i do ul. Byczyńskiej (DK 42). Natomiast dla pojazdów ciężarowych jadących od strony Opola, ze względu na bardzo duże utrudnienia w ruchu w Kluczborku, zalecany objazd zostanie poprowadzony od Bierdzan drogą wojewódzką nr 494 do Olesna i stamtąd drogą krajową nr 11 do Kluczborka. Dla przeciwnych kierunków ruchu objazdy wyglądają analogicznie.

Ulica Katowicka ma zostać zamknięta pod koniec czerwca. Na 7 dni przed dokładnym terminem zamknięcia drogi wykonawca robót, tj. „DROG-BUD” Częstochowa, powiadomi zarządców dróg, media i mieszkańców o wprowadzeniu objazdu.

Niestety to nie koniec utrudnień dla kierowców, jakie czekają na nich w najbliższym czasie w tej części województwa. W związku z koniecznością remontu mostu w ciągu drogi krajowej nr 42 w Gorzowie Śląskim, na początku lipca zostanie zamknięty odcinek tej drogi i zostaną wyznaczone kolejne objazdy.

Kierowcy samochodów osobowych i autobusów pojadą przez centrum Gorzowa Śląskiego, przez ulicę Kluczborską i Rynek. Znacznie większy dystans będą zmuszeni pokonać kierowcy samochodów ciężarowych. Dla nich objazd będzie liczył ponad 100 km i poprowadzony zostanie od Kluczborka przez Kępno i Wieluń.

Ważna informacja dla kierowców TIR-ów – na drodze wojewódzkiej nr 487 od Byczyny do Gorzowa Śląskiego na czas remontu mostu będzie wprowadzone ograniczenie dopuszczalnego nacisku na oś do 8 t (obecnie drogą mogą poruszać się samochody ciężarowe o nacisku do 10 ton na oś).

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Test opon letnich (2010) - z niespodzianką

auto motor i sport 0000-00-00

Sprawdzian z niespodzianką. Do walki o tytuł najlepszej letniej opony sezonu 2010 staje dziesięć najnowszych produktów. Testy przeprowadzone na mokrej i na suchej nawierzchni przynoszą dosyć zaskakujące wyniki.

Komentuj:

sq 2010-06-14

w końcu w końcu. bo tam był już dramat!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.