mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują ul. Katowicką w Kluczborku

Przebudują ul. Katowicką w Kluczborku

Rusza przebudowa ul. Katowickiej w Kluczborku (droga krajowa Nr 45). W związku z koniecznością rozebrania całej starej konstrukcji jezdni i wykonania praktycznie od nowa nowej drogi na długości około 3 km konieczne będzie całkowite zamknięcie tego odcinka drogi i wprowadzenie objazdów dla kierowców.

Przebudują ul. Katowicką w Kluczborku
Dla kierowców samochodów osobowych zostanie wyznaczony objazd przez centrum Kluczborka, od ronda na ul. Marii Curie Skłodowskiej przez ul. Jagiellońską, Jana Pawła II i do ul. Byczyńskiej (DK 42). Natomiast dla pojazdów ciężarowych jadących od strony Opola, ze względu na bardzo duże utrudnienia w ruchu w Kluczborku, zalecany objazd zostanie poprowadzony od Bierdzan drogą wojewódzką nr 494 do Olesna i stamtąd drogą krajową nr 11 do Kluczborka. Dla przeciwnych kierunków ruchu objazdy wyglądają analogicznie.

Ulica Katowicka ma zostać zamknięta pod koniec czerwca. Na 7 dni przed dokładnym terminem zamknięcia drogi wykonawca robót, tj. „DROG-BUD” Częstochowa, powiadomi zarządców dróg, media i mieszkańców o wprowadzeniu objazdu.

Niestety to nie koniec utrudnień dla kierowców, jakie czekają na nich w najbliższym czasie w tej części województwa. W związku z koniecznością remontu mostu w ciągu drogi krajowej nr 42 w Gorzowie Śląskim, na początku lipca zostanie zamknięty odcinek tej drogi i zostaną wyznaczone kolejne objazdy.

Kierowcy samochodów osobowych i autobusów pojadą przez centrum Gorzowa Śląskiego, przez ulicę Kluczborską i Rynek. Znacznie większy dystans będą zmuszeni pokonać kierowcy samochodów ciężarowych. Dla nich objazd będzie liczył ponad 100 km i poprowadzony zostanie od Kluczborka przez Kępno i Wieluń.

Ważna informacja dla kierowców TIR-ów – na drodze wojewódzkiej nr 487 od Byczyny do Gorzowa Śląskiego na czas remontu mostu będzie wprowadzone ograniczenie dopuszczalnego nacisku na oś do 8 t (obecnie drogą mogą poruszać się samochody ciężarowe o nacisku do 10 ton na oś).

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

sq 2010-06-14

w końcu w końcu. bo tam był już dramat!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic