mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przebudują ul. Katowicką w Kluczborku

Przebudują ul. Katowicką w Kluczborku

Rusza przebudowa ul. Katowickiej w Kluczborku (droga krajowa Nr 45). W związku z koniecznością rozebrania całej starej konstrukcji jezdni i wykonania praktycznie od nowa nowej drogi na długości około 3 km konieczne będzie całkowite zamknięcie tego odcinka drogi i wprowadzenie objazdów dla kierowców.

Przebudują ul. Katowicką w Kluczborku
Dla kierowców samochodów osobowych zostanie wyznaczony objazd przez centrum Kluczborka, od ronda na ul. Marii Curie Skłodowskiej przez ul. Jagiellońską, Jana Pawła II i do ul. Byczyńskiej (DK 42). Natomiast dla pojazdów ciężarowych jadących od strony Opola, ze względu na bardzo duże utrudnienia w ruchu w Kluczborku, zalecany objazd zostanie poprowadzony od Bierdzan drogą wojewódzką nr 494 do Olesna i stamtąd drogą krajową nr 11 do Kluczborka. Dla przeciwnych kierunków ruchu objazdy wyglądają analogicznie.

Ulica Katowicka ma zostać zamknięta pod koniec czerwca. Na 7 dni przed dokładnym terminem zamknięcia drogi wykonawca robót, tj. „DROG-BUD” Częstochowa, powiadomi zarządców dróg, media i mieszkańców o wprowadzeniu objazdu.

Niestety to nie koniec utrudnień dla kierowców, jakie czekają na nich w najbliższym czasie w tej części województwa. W związku z koniecznością remontu mostu w ciągu drogi krajowej nr 42 w Gorzowie Śląskim, na początku lipca zostanie zamknięty odcinek tej drogi i zostaną wyznaczone kolejne objazdy.

Kierowcy samochodów osobowych i autobusów pojadą przez centrum Gorzowa Śląskiego, przez ulicę Kluczborską i Rynek. Znacznie większy dystans będą zmuszeni pokonać kierowcy samochodów ciężarowych. Dla nich objazd będzie liczył ponad 100 km i poprowadzony zostanie od Kluczborka przez Kępno i Wieluń.

Ważna informacja dla kierowców TIR-ów – na drodze wojewódzkiej nr 487 od Byczyny do Gorzowa Śląskiego na czas remontu mostu będzie wprowadzone ograniczenie dopuszczalnego nacisku na oś do 8 t (obecnie drogą mogą poruszać się samochody ciężarowe o nacisku do 10 ton na oś).

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

sq 2010-06-14

w końcu w końcu. bo tam był już dramat!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech