mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przeciwni S1 w Brzeszczu

Przeciwni S1 w Brzeszczu

Oficjalny protest Komitetu Społecznego Mieszkańców oraz Pracowników KWK Brzeszcze przeciwko budowie S1 wywołany propozycjami budowy drogi przez pola wydobywcze KWK "Brzeszcze" trafił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Przeciwni S1 w Brzeszczu
Sprawa dotyczy budowy 40-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1, który połączyłby Mysłowice z Bielskiem. O inwestycji mówi się od lat. Pierwotnie ekspresowa S1 miała zostać ukończona przed Mistrzostwami Euro 2012 w Piłce Nożnej. Tak się jednak nie stało, m.in. ze względu na protesty ekologów i mieszkańców gmin, przez które biegłaby nowa S1.

Jesienią 2012 roku do protestujących dołączyli brzeszczanie, bo jak uważają protestujący, trzy (B, C, D) z czterech wariantów lokalizacji drogi zaproponowanych przez GDDKiA ograniczają możliwość fedrunku kopalni "Brzeszcze", największemu lokalnemu pracodawcy, co - w przypadku realizacji któregoś z wariantów - skróci żywotność zakładu o co najmniej 10 lat. Nie chodzi o to, by trasa w ogóle nie powstała, ale by ominęła gminę Brzeszcze i pola wydobywcze zlokalizowanej tam kopalni, tak jak zakłada np. wariant A - informują organizatorzy akcji.

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2013-02-20

No protestujcie wy co w swych chałpach spalacie śmieci.Njbardziej zasmrodzone miasto zachodniej młopolski protestuje . Wszyscy k..protestujcie.Przecież pewnie drogę wybudują wam przez....Kęty i Oświęcim i będzie wam łyso jako... zadupie. Tak że kij wam w d.. jeżdzijcie dalej wąską,kretą gównianą drożynką przez Dankowice.

~Gregor 2013-02-17

Brzeszczach! To liczba mnoga, te Brzeszcze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.