mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przed EURO 2012 o śląskich drogach...

Przed EURO 2012 o śląskich drogach...

Przedstawiciele samorządu woj. śląskiego spotkali się z ministrem transportu. Spotkanie dotyczyło koncepcji budowy nowego połączenia drogowego między Bytomiem a obwodnicą Tarnowskich Gór, z pominięciem części Piekar Śląskich i dzielnicy Świerklańca – Orzech.

Przed rokiem samorządy gminne i powiatowe zobowiązały się do współdziałania w wytyczeniu i budowie tej trasy drogowej. Nie znalazła się ona wśród projektów przewidzianych do dofinansowania ze środków unijnych. Marszałek województwa śląskiego zadeklarował wolę współfinansowania opracowania części dokumentacji projektowej, pod warunkiem, że gminy także włączą się do tych prac organizacyjnie. Opowiedział się za budową nowego ciągu drogowego, zaczynającego się w Chorzowie - z ominięciem jego centrum - i wyprowadzającego ruch drogowy do obwodnicy Tarnowskich Górach.

Ponadto w celu uzgodnienia przebiegu drogi ekspresowej S11, wkrótce odbędzie się spotkanie przedstawicieli zainteresowanych samorządów z Generalna Dyrekcją Dróg i Autostrad. Prowadzone będą również rozmowy z przedstawicielami gmin w sprawie wspólnego opracowania dokumentacji projektowej budowy tej drogi.

Przeczytaj także:

Korki na DK 86 Katowice – Sosnowiec (2007-05-18)

Drogowa Trasa Średnicowa Katowice – Dąbrowa Górnicza (2007-03-26)

20 milionów euro dla Bytomia (2007-02-27)

 


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~richi 2007-06-26

Śląsk był kiedyś niemiecki i tak miało zostać, a nie tak jak teraz ograbianie nas ze wszystkiego przez goroli, wtedy by mistrzostwa były tylko na terenie woj. śląskiego HAHA

~schlesien 2007-06-26

Ludzie wyście chyba nigdy na śląsku niebyli, ślask ma najlepszą komunikację z wszystkich woj. we PL, i takie komentarze KRAKER'a itp są dowodem ich braku wiedzy (pewnie napisał to "gorol" - żal mu) w tym temacie. Odsyłam do poczytania o Aglomeracji, a wtedy odpisze, że to doptyczy jego rejonu. CO ZA ZACOFANI LUDZIE. HEHE

~KRAKER 2007-06-20

MOZE BYSCIE ZAJELI SIE DROGAMI ZECZYWISCIE NA TYM SLASKU BO JEST OBCIACH DLA NAS WSZYSTKICH JAK PRZYJEżDZAJA Z INNEGO KRAJU :(

~ZAWIERCIE 2007-06-20

nie śląsk to nie polska tak? A TY G... GDZIE MIESZKASZ??. gdyby nie slask to bys miał spiki po pas gdyby nie nasi górnicy I SZAJNUJ ICH !!!!!!!!!!!!!!!

~mihal 2007-06-07

zróbcie drogi w Raciborzu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Kona - kolejne wieści przed premierą
Hyundai Kona - kolejne wieści przed premierą
Do oficjalnej prezentacji pozostało już niewiele czasu, dlatego koreański producent cały czas podgrzewa atmosferę. W sieci pojawił się film prezentujący Hyundaia Kona - nowego gracza w segmencie małych SUV-ów.