mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przejedziemy już obwodnicą Leżajska

Przejedziemy już obwodnicą Leżajska

31 października uruchomiona została druga część obwodnicy Leżajska, która stanowi kontynuację pierwszego etapu obwodnicy oddanej do użytku w minionym roku.

Przejedziemy już obwodnicą Leżajska
8-kilometrowa obwodnica Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum tego miasta. Wykonawcą prac było konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua i Dragados. Wartość robót to niespełna 67 mln zł. Warto podkreślić, iż oddanie do ruchu trasy głównej nastąpiło 3 miesiące przed umownym terminem.

Budowa II etapu obwodnicy Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik-Przemyśl obejmowała budowę drogi o dł. 3,618 km z bezkolizyjnym węzłem "Las Klasztorny" oraz skrzyżowaniem typu rondo z drogą wojewódzką nr 875 tj. ul. T. Michałka. Dwupoziomowy węzeł drogowy "Las Klasztorny" zlokalizowany jest w miejscu przecięcia się obwodnicy z DK77 oraz linią kolejową relacji Przeworsk – Rozwadów. W zakres robót wchodziły także budowa dróg dojazdowych, przejazdów gospodarczych, urządzeń ochrony środowiska oraz budowa i przebudowa infrastruktury technicznej związanej z obwodnicą.

Obwodnica ma strategiczne znaczenie dla perspektywy rozwoju głównych kierunków transportowych w rejonie. To inwestycja, która jest elementem jednego z kierunków ponadregionalnych i międzypaństwowych, łączących centralną Polskę ze wschodem kraju i Ukrainą. Wypada tutaj wspomnieć także o innej przygotowywanej inwestycji, a mianowicie o obwodnicy Stalowej Woli i Niska, która podobnie jak leżajska obwodnica będzie częścią tego korytarza transportowego.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.