mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przejedziemy już obwodnicą Leżajska

Przejedziemy już obwodnicą Leżajska

31 października uruchomiona została druga część obwodnicy Leżajska, która stanowi kontynuację pierwszego etapu obwodnicy oddanej do użytku w minionym roku.

Przejedziemy już obwodnicą Leżajska
8-kilometrowa obwodnica Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum tego miasta. Wykonawcą prac było konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua i Dragados. Wartość robót to niespełna 67 mln zł. Warto podkreślić, iż oddanie do ruchu trasy głównej nastąpiło 3 miesiące przed umownym terminem.

Budowa II etapu obwodnicy Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik-Przemyśl obejmowała budowę drogi o dł. 3,618 km z bezkolizyjnym węzłem "Las Klasztorny" oraz skrzyżowaniem typu rondo z drogą wojewódzką nr 875 tj. ul. T. Michałka. Dwupoziomowy węzeł drogowy "Las Klasztorny" zlokalizowany jest w miejscu przecięcia się obwodnicy z DK77 oraz linią kolejową relacji Przeworsk – Rozwadów. W zakres robót wchodziły także budowa dróg dojazdowych, przejazdów gospodarczych, urządzeń ochrony środowiska oraz budowa i przebudowa infrastruktury technicznej związanej z obwodnicą.

Obwodnica ma strategiczne znaczenie dla perspektywy rozwoju głównych kierunków transportowych w rejonie. To inwestycja, która jest elementem jednego z kierunków ponadregionalnych i międzypaństwowych, łączących centralną Polskę ze wschodem kraju i Ukrainą. Wypada tutaj wspomnieć także o innej przygotowywanej inwestycji, a mianowicie o obwodnicy Stalowej Woli i Niska, która podobnie jak leżajska obwodnica będzie częścią tego korytarza transportowego.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen szuka miejsca dla ćwierć miliona aut
Volkswagen szuka miejsca dla ćwierć miliona aut
W związku z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych testów emisji spalin, Volkswagen ma problem ze znalezieniem miejsc parkingowych dla aż 250 tys. samochodów.