mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przejście jak autostrada

Przejście jak autostrada

Dwa razy więcej pojazdów jest odprawianych przez drogowe przejście graniczne w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). To dzięki czterem otwartym pasom drogowym. Warunkiem ich uruchomienia było zakupienie nowego sprzętu.

Przejście jak autostrada

Dotychczas przejście graniczne dysponowało czterema pasami drogowymi - dwoma dla pojazdów jadących do Rosji i dwoma dla pojazdów do Polski. Obecnie do obsługi każdego kierunku przekraczania granicy służą cztery pasy:

  • dla autobusów
  • dla samochodów osobowych 
  • dla osób nie posiadających rzeczy do oclenia 
  • dla obywateli Unii Europejskiej

„Rozbudowa przejścia zakończy problemy Izby Celnej i Straży Granicznej, związane z oczekiwaniem pojazdów na odprawę i sprawdzeniem rzeczy podlegających ocleniu. Ze względu na dwukrotnie szybszy przepływ pojazdów, kolejki na przejściu zostaną zlikwidowane” – zapewnia inwestor, Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Inwestycja, która obejmuje również nowy sprzęt i wyposażenie przejścia granicznego, kosztowała 318 tysięcy złotych. Pieniądze na inwestycję pochodziły z budżetu woj. Warmińsko-Mazurskiego.

Przeczytaj także:

Modernizacja przejść granicznych (2007-01-04)

Są pieniądze na S3 Legnica – Lubawka (2007-01-04)

 


Podobne wiadomości:

Są pieniądze na S3 Legnica – Lubawka

Są pieniądze na S3 Legnica – Lubawka

Polskie drogi 2007-01-04

Modernizacja przejść granicznych

Modernizacja przejść granicznych

Polskie drogi 2007-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.