mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przemyśl dostał pieniądze na obwodnicę

Przemyśl dostał pieniądze na obwodnicę

Samorząd Przemyśla otrzymał ponad 15 mln zł zł ze środków rezerwy subwencji ogólnej na dofinansowanie budowy wschodniej obwodnicy Przemyśla. Całkowita wartość projektu „Budowa wschodniej drogi obwodowej miasta Przemyśla łączącej drogę krajową nr 77 z drogą krajową nr 28” to 250 milionów zł. Długość trasy wynosi około 4 km.

Przemyśl dostał pieniądze na obwodnicę
Kwota ponad 15 mln dofinansowania stanowić będzie uzupełnienie wkładu własnego Miasta do inwestycji. Przypomnijmy, w ubiegłych dwóch latach na ten cel miasto otrzymało pieniądze z rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 11 mln (2010) i 8 mln (2011), łączna suma wsparcia wyniesie więc ponad 34 mln zł, dzięki czemu zaangażowanie środków finansowych z budżetu samorządu będzie wynosiło ok. 12%.

Prace przy budowie drogi obwodowej Miasta Przemyśla przebiegają bez opóźnień oraz zgodnie z harmonogramem. Procent zaawansowania rzeczywistych robót wynosi około 79 %. Środki finansowe z Funduszu Europejskiego przekazywane są na bieżąco oraz zgodnie z zawartą umową z instytucją pośredniczącą PARP. Na podstawie zawartej umowy z wykonawcą robót przewidywany termin zakończenia inwestycji planowany jest na dzień 15 października 2012r., tak więc podczas EURO 2012 nie będzie możliwy przejazd drogą obwodową - jedynie na odcinku od ul. W. Pola do ul. Lwowskiej ruch będzie odbywał się po nowo przebudowanym odcinku drogi oraz nowo wybudowanym rondzie.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.