mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przemyśl ma obwodnicę i nowy most

Przemyśl ma obwodnicę i nowy most

Po dwóch latach budowy w Przemyślu został otwarty prawie 4- kilometrowy odcinek drogi obwodowej. Miasto zyskało także kolejną przeprawę przez San – nowy most. Warta prawie 250 mln inwestycja była wielkim przedsięwzięciem logistycznym i budowlanym dla Przemyśla.

Przemyśl ma obwodnicę i nowy most
Obwodnica Przemyśla wybudowana po wschodniej stronie miasta ma głównie ułatwić podróż kierowcom jadącym na Ukrainę przez przejście w Medyce, a tym samym odciążyć zabytkowe centrum miasta. Nowa droga zwiększy także dostępność do strefy przemysłowej miasta i podstrefy ekonomicznej.

Droga obwodowa ma dokładnie 3,840 km, a w jej przebiegu znalazło się 11 obiektów inżynieryjnych. Do jej budowy zużyto ponad 26 tys. kubików betonu, ponad 5 tys. gwoździ gruntowych i wybudowano blisko 4 tysiące metrów pali.

Nowy most na sanie nazywa się Brama Przemyska. Odcinek od ulicy Krakowskiej do mostu to al. Wolności a za mostem al. Solidarności. Są też nowe ulice: Zadwórzańska, Bystrzyckich i Świętego Andrzeja Boboli. A także nowe ronda: Ofiar Wołynia i Kresowian oraz 2 wiadukty: im. Zbigniewa Chabasiewicza i im. Księdza ppłk. Władysława Deca.

Most w Przemyślu jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Podkarpaciu. Wykonano już także jego iluminację, a także dwóch wiaduktów i estakady głównej.

Podobne wiadomości:

Płyny w silniku

auto motor i sport 0000-00-00

Pracy, wkładanej w działanie silnika przez dwa najważniejsze płyny eksploatacyjne – czyli olej silnikowy i płyn chłodzący – nie dostrzega się na co dzień. Warto przyjrzeć się dokładnie, jak ważną rolę pełnią. 

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Jotgie 2012-11-14

...i BZDURNE 50 km/godz! Po "kiego" taka obwodnica?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.