mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przemyśl ma obwodnicę i nowy most

Przemyśl ma obwodnicę i nowy most

Po dwóch latach budowy w Przemyślu został otwarty prawie 4- kilometrowy odcinek drogi obwodowej. Miasto zyskało także kolejną przeprawę przez San – nowy most. Warta prawie 250 mln inwestycja była wielkim przedsięwzięciem logistycznym i budowlanym dla Przemyśla.

Przemyśl ma obwodnicę i nowy most
Obwodnica Przemyśla wybudowana po wschodniej stronie miasta ma głównie ułatwić podróż kierowcom jadącym na Ukrainę przez przejście w Medyce, a tym samym odciążyć zabytkowe centrum miasta. Nowa droga zwiększy także dostępność do strefy przemysłowej miasta i podstrefy ekonomicznej.

Droga obwodowa ma dokładnie 3,840 km, a w jej przebiegu znalazło się 11 obiektów inżynieryjnych. Do jej budowy zużyto ponad 26 tys. kubików betonu, ponad 5 tys. gwoździ gruntowych i wybudowano blisko 4 tysiące metrów pali.

Nowy most na sanie nazywa się Brama Przemyska. Odcinek od ulicy Krakowskiej do mostu to al. Wolności a za mostem al. Solidarności. Są też nowe ulice: Zadwórzańska, Bystrzyckich i Świętego Andrzeja Boboli. A także nowe ronda: Ofiar Wołynia i Kresowian oraz 2 wiadukty: im. Zbigniewa Chabasiewicza i im. Księdza ppłk. Władysława Deca.

Most w Przemyślu jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Podkarpaciu. Wykonano już także jego iluminację, a także dwóch wiaduktów i estakady głównej.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Jotgie 2012-11-14

...i BZDURNE 50 km/godz! Po "kiego" taka obwodnica?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic