mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przeprawa dla Kwidzyna

Przeprawa dla Kwidzyna

12 czerwca br. Minister Transportu Jerzy Polaczek spotkał się z władzami oraz przedstawicielami samorządu Kwidzynia w miejscu przeznaczonym pod budowę mostu przez rzekę Wisłę w Kwidzynie. Obecny równiez wiceminister Piotr Stomma przedstawił zebranym informację związaną z pozyskiwaniem środków unijnych na inwestycje drogowe.

Przeprawa dla Kwidzyna

Zaprojektowana w 2002 r. nowa trasa drogowa pomiędzy drogami krajowymi nr 1 Gdańsk – Łódź i Nowy Dwór Gdański – Kwidzyn – Grudziądz miała zastąpić przebieg drogi wojewódzkiej nr 232 z przeprawą promową przez Wisłę w Korzeniowie. Pomimo uzyskania pozwolenia na budowę mostu przez rzekę Wisłę w maju 2003 r. przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w ciągu dwóch lat nie podjęto realizacji inwestycji, co spowodowało wygaśnięcie ważności pozwolenia. Od stycznia 2006 roku droga wojewódzka nr 232 (na mocy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury) otrzymała kategorię drogi krajowej i została przejęta przez zarządcę dróg krajowych, tj. Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku.

„Zmiana kategorii drogi powoduje konieczność zastosowania odpowiednich wymogów i parametrów technicznych oraz procedur formalnych przy uwzględnianiu rozwiązań projektowych takich obiektów. W kwietniu br. GDDKiA O/Gdańsk ogłosił przetarg na wykonanie aktualizacji projektu budowlanego, obejmujący aktualizację mapy do celów projektowych, aktualizację analiz i prognoz ruchu, studium środowiskowe oraz wariantowe projekty mostu przez Wisłę z uwzględnieniem zaleceń z analiz środowiskowych – poinformował przedstawicieli samorządu Minister Jerzy Polaczek. - „Aktualizacja projektu budowlanego powinna być zakończona w październiku 2007 roku” – dodał.

Przeczytaj także:

Budżet na pomorskie drogi (2006-01-05)

Kontrakt z wiaduktem i węzłem (2006-05-16)

Obwodnica i most w Puławach - umowy podpisane (2006-02-17)

Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne pomorskie

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

Polskie drogi 2015-11-04

Komentuj:

~globtroter 2006-06-14

ładny zamek tam mają. robi wrażenie goraco polecam

~osskaa 2006-06-14

żałosne. jak zwykle u nas. Kolejny przykład indolencji i szkodliwej nieudolności Gdańskiej GDDKiA!! Prędzej będzie A1 w okolicach Smętowa, a do prężnego Kwidzyna dalej się będzie jeźdźić drogą wzdłuż drzew, wąską i krętą, wytyczoną jeszcze za czasów Prus Książęcych. Oczywiście nowa droga krajowa z mostem będzie to droga jednopasmowa, a więc z definicji wypadkogenna i niebezpieczna. BRAWO panowie inżynierowie. Rzygać się chce!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando