mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przeprawa na Warcie za półmetkiem

Przeprawa na Warcie za półmetkiem

Coraz wyraźniej w pejzażu Konina zaznacza się budowany most na Warcie, estakada nad doliną Warty oraz nowy odcinek drogi krajowej numer 25. Po prawej stronie rzeki budowlani prawie doprowadzili już jedną nitkę estakady do czynnego ronda na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Kleczewskiej. Rondo uruchomione w połowie grudnia minionego roku usprawniło ruch samochodowy w tym rejonie miasta.

Przeprawa na Warcie za półmetkiem

Wrażenie sprawia także estakada budowana po południowej stronie Warty, zwłaszcza, że ekipy wykonawcy prac Hydrobudowy-6 budują jednocześnie równoległe odcinki estakady. Z ziemi wyłania się też konstrukcja mostu na ulicy Ametystowej. Gotowe są podpory mostu a budowlani rozpoczną montowane przęsła. Być może - zgodnie z tym, co wcześniej mówił Szymon Kapura, inżynier projektu - na wiosnę względnie wczesnym latem (jeśli pogoda będzie budowlanym sprzyjać) mieszkańcy osiedla Przydziałki zaczną poruszać się po nowym moście, łączącym ich osiedle z ulicą Szpitalną.

Prezydent Konina, Kazimierz Pałasz jest przekonany, że w tegorocznym budżecie rada Miasta uchwali rozpoczęcie projektowania północnego odcinka drogi 25 – „Jeśli tak się stanie, to zaczniemy ubiegać się o finanse unijne z transz przewidzianych na inwestycje drogowe w latach 2007-2013. Będziemy także zabiegać o środki wojewódzkie. Chcemy także jednocześnie "uzbrajać" tereny inwestycyjne, które mamy w rejonie przyszłej drogi nr 25”.

Druga przeprawa przez Wartę to najbardziej oczekiwana i najdroższa inwestycja w Koninie. Dzięki niej mają szansę zostać rozwiązane największe problemy komunikacyjne miasta. Jej koszt to około 200 milionów złotych. z czego 75% środków pochodzi z Unii Europejskiej. Oddanie drugiej przeprawy przez Wartę i nowej drogi krajowej numer 25 planowane jest na koniec listopada tego roku.

Przeczytaj także:

Rośnie przeprawa przez Wartę (2006-08-24)

Most na Warcie - byleby zgodnie z planem! (2006-04-27)

Epokowa inwestycja w Koninie (2006-01-11)

 


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.