mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przerwa na budowie obwodnicy Gościna

Przerwa na budowie obwodnicy Gościna

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich odstąpił od umowy na budowę obwodnicy Gościna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 162. Wykonawcą inwestycji był POL-DRÓG Człuchów. 11 czerwca Sąd Gospodarczy w Słupsku wydał postanowienie o upadłości tej spółki.

Przerwa na budowie obwodnicy Gościna
Inwestycja, która realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego miała zakończyć się 15.06. Od kilku miesięcy wykonawca nie realizował prac zgodnie z harmonogramem. Trzy dni przed umownym terminem ich zakończenia, inwestycja była zrealizowana zaledwie w 35%.

Obwodnica Gościna miała przesunąć ruch tranzytowy między Kołobrzegiem a drogą krajową nr 6 poza obręb miejscowości. Trasa 2,8- kilometrowej obwodnicy przebiega przez tereny uprawne będące własnością gminy oraz częściowo po nasypie starej kolejki wąskotorowej. W miejscach jej włączenia się do drogi nr 162 zaprojektowano skrzyżowania skanalizowane. Ponadto w celu zapewnienia komunikacji z istniejącymi szlakami drogowymi zaprojektowano cztery ronda. Projekt zakładał również budowę nowego odwodnienia, oświetlenia i ciągów pieszych.

POL-DRÓG Człuchów miał zrealizować inwestycję za 10,5 mln zł. Zgodnie z przepisami po zakończeniu inwentaryzacji, na resztę prac zostanie ogłoszony przetarg. Zdaniem Bogdana Krawczyka, dyrektora ZZDW dofinansowanie unijne inwestycji nie jest jeszcze zagrożone.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.