mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przerwa na budowie obwodnicy Gościna

Przerwa na budowie obwodnicy Gościna

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich odstąpił od umowy na budowę obwodnicy Gościna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 162. Wykonawcą inwestycji był POL-DRÓG Człuchów. 11 czerwca Sąd Gospodarczy w Słupsku wydał postanowienie o upadłości tej spółki.

Przerwa na budowie obwodnicy Gościna
Inwestycja, która realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego miała zakończyć się 15.06. Od kilku miesięcy wykonawca nie realizował prac zgodnie z harmonogramem. Trzy dni przed umownym terminem ich zakończenia, inwestycja była zrealizowana zaledwie w 35%.

Obwodnica Gościna miała przesunąć ruch tranzytowy między Kołobrzegiem a drogą krajową nr 6 poza obręb miejscowości. Trasa 2,8- kilometrowej obwodnicy przebiega przez tereny uprawne będące własnością gminy oraz częściowo po nasypie starej kolejki wąskotorowej. W miejscach jej włączenia się do drogi nr 162 zaprojektowano skrzyżowania skanalizowane. Ponadto w celu zapewnienia komunikacji z istniejącymi szlakami drogowymi zaprojektowano cztery ronda. Projekt zakładał również budowę nowego odwodnienia, oświetlenia i ciągów pieszych.

POL-DRÓG Człuchów miał zrealizować inwestycję za 10,5 mln zł. Zgodnie z przepisami po zakończeniu inwentaryzacji, na resztę prac zostanie ogłoszony przetarg. Zdaniem Bogdana Krawczyka, dyrektora ZZDW dofinansowanie unijne inwestycji nie jest jeszcze zagrożone.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.