mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przestój na A1 Kowal-Brzezie

Przestój na A1 Kowal-Brzezie

- Obecny przestój w prowadzonych robotach przy budowie autostrady A1 jest wyłącznie tymczasowy, potrwa około tygodnia, a wynika z konieczności przeorganizowania wewnętrznego podziału prac. Przeorganizowanie podziału prac wewnątrz konsorcjum jest konieczne do kontynuowania prac po ogłoszeniu upadłości przez dwóch polskich współkonsorcjantów: Hydrobudowy oraz PBG – podkreśla wykonawca, irlandzkie konsorcjum SRB.

Przestój na A1 Kowal-Brzezie
- Irlandzka firma inżynieryjna SRB Civil Engineering zapewnia, że jest w pełni zaangażowana w ukończenie wszystkich trzech realizowanych przez siebie kontraktów związanych z budową autostrady A1. Zarząd firmy zapewnia jednocześnie, że SRB Civil Engineering nie ma zamiaru opuścić placu budowy żadnego z realizowanych odcinków. Mimo trudnej sytuacji towarzyszącej budowie, SRB Civil Engineering wspólnie z PBG oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad pracuje nad stworzeniem optymalnych rozwiązań i dokłada wszelkich starań, aby wszystkie kontrakty wykonywane przez SRB zostały ukończone w terminie – poinformował wykonawca w komunikacie.

Do wykonawcy odcinka Kowal-Brzezie autostrady A1, GDDKiA wystosowała już wezwanie do naprawy sytuacji w trybie klauzuli 15.1. Oznacza to, że w przypadku kiedy wykonawca będzie uchylał się od realizacji umowy, inwestor ma prawo odstąpić od niej. Wówczas GDDKiA przystąpi do wyboru nowego wykonawcy.

SRB Civil Engineering realizuje trzy odcinki Autostrady A1 Toruń-Stryków o łącznej długości 95 km. Dwa odcinki na południe od Torunia są wykonywane w konsorcjum z firmą PBG, podczas gdy trzeci odcinek jest budowany, również w ramach konsorcjum, wraz z firmą Budbaum.

W marcu tego roku firma Budbaum ogłosiła upadłość. Pomimo tych trudności, SRB kontynuowało prace związane z budową w pełnym zakresie, a odcinek o długości 30 km zostanie ukończony zgodnie z umową pod koniec lipca tego roku. Obecnie na odcinku tym pracuje 1200 osób.

W dniu 4 czerwca firma PBG i jej spółki zależne Aprivia i Hydrobudowa złożyły wnioski o ogłoszenie upadłości. Na chwilę obecną, spółki PBG i Hydrobudowa otrzymały postanowienia sądowe o ogłoszeniu upadłości układowej.

W tej chwili problemy finansowe spółek z Grupy PBG powodują opóźnienie niektórych prac na budowie autostrady A1. SRB jest jednak pewne, że firma PBG otrzyma w niedługim czasie potrzebne dofinansowanie, które umożliwi pełną kontynuację prac. Obecne spowolnienie robót na dwóch realizowanych przez SRB odcinkach dotyczy jedynie krótkiego okresu potrzebnego na reorganizację robót, które miały zostać ukończone przez firmy PBG i Aprivia – informuje wykonawca.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~obserwator 2012-07-02

Przyglądam się postępowi prac na mostach i wiaduktach w okolicy Włocławka. Od końca ubiegłego roku prace prawie całkowicie zostały zatrzymane. To nie jest tydzień postoju, ale pół roku. Nie widzę szans na zakończenie prac jesienią tego roku

~jjj 2012-06-25

ale wiadomo coś o otwarciu odcinka Stryków - Kowal podobno w lipcu ????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando