mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przesunąć A1?

Przesunąć A1?

Poseł PiS Andrzej Walkowiak zaproponował zmianę trasy autostrady A–1. Według nowego pomysłu posła autostrada A1 przebiegałaby wzdłuż zurbanizowanych terenów Bydgoszczy z ominięciem Grudziądza i Torunia.

„Nowy, nie do końca przemyślany pomysł posła traktuje dotychczasowe grudziądzkie inwestycje, takie jak: „Trasa średnicowa” i „Droga Łąkowa”, związane przecież z budową autostrady, jakby praktycznie nie istniały” – argumentują władze Grudziądza.

Ponadto, według dotychczasowego stanu prawnego związanego z decyzjami lokalizacyjnymi fragment autostrady A-1 Nowe Marzy – Toruń (węzeł Czerniewice) stanowi segment w VI-m Transeuropejskim korytarzu transportowym północ – południe TEN - T i pod tym tytułem uzyskuje dofinansowanie ze środków unijnych w latach 2007 – 2013. Naruszenie przebiegu korytarza w świetle obowiązujących przepisów unijnych oznacza ograniczenie bądź wstrzymanie finansowania. Kontrakt na projekt odcinka A-1 pomiędzy węzłami: Nowe Marzy oraz Czerniewice z przeprawami mostowymi podpisano na kwotę netto 31 460 000 zł – oznacza to, że jakiekolwiek naruszenie przyjętych założeń do projektowania przez np. zmianę trasy przebiegu autostrady A-1 oznacza straty finansowe.

Drugim wyjaśnianym aspektem, który w ostatnich dniach pojawił się w mediach było porównanie koncepcji budowy autostrady w Dolinie Dolnej Wisły z protestami ekologów powstałymi w Dolinie Rospudy. „Tereny położone wzdłuż brzegów Wisły, na których przewidywane są prace związane z budową odcinka autostrady A-1 wchodzą w skład Parku Krajobrazowego Dolnej Wisły i od momentu uzgodnień o planowanym przebiegu odcinka A-1 do dnia dzisiejszego nie odnotowano żadnych protestów ekologów związanych z tym terenem” – zapewnił prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

Przeczytaj także:

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią? (2007-02-13)

Co z A1 Toruń-Stryków? (2007-02-20)

GTC odwołało się od decyzji Ministra Transportu (2007-02-13)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią?

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią?

Polskie drogi 2007-02-13

Komentuj:

~Casandra 2007-03-06

Mam nadziej ze lokacja sie nie zmieni i A1 pojdzie przez Torun. Jestem z Bydgoszczy i jestem ekologiem wiec nie mowcie ze ekolodzy nie mysla i chca zepchnac Polske do sredniowiecza jezeli jeszcze tam nie jestesmy. Drogi nalezy budowac madrze i zgodnie z prawem ale nie weglug Prawa i Sprawiedliwosci. Nalezy dazyc aby jak najszybciej polaczono Bydgoszcz z Toruniem oraz Bydgoszcz z Grudziadzem droga ekxpresowa dwujezdniowa (S10 i S5). Takie zmiany za 5 dwunasta nie tylko szkodza Polsce ale i tez PiS-owi wiec niech koledzy go uspokoja. To ze Bydgoszcz jest stolica wojewodztwa wcale nie znaczy ze wszystkie drogi powinny przechodzic przez to miasto. Warszawa tez nie ma zadnej autostrady i swiat sie nie zawalil.

~Podpis 2007-03-05

Taaak ... Jedynka przez Bydgoszcz, szóstka przez Kołobrzeg ... Kolejarze z PKP Intercity znają to zjawisko - każde pierdziszewo chciało by aby u nich zatrzymywaly sie IC-ki. Włoszczowa już sie załapała ;-)))

~soczek 2007-03-01

co za osiol mysli ze uda musie na tym zarobic (chce upchnac swoje grunty- baran)

~kierowca-south 2007-02-27

przesuwać to sobie możesz pranie na sznurku, weź sie za ekspresówki w okolicach Bydgoszczy lepiej. a swoją drogą zara sprawdze w necie jakim wykształceniem sie przedstawia ów poseł

~goose 2007-02-27

Jak się nic nie robi to trzeba coś wymyśleć żeby "zabłysnąć". Na szczęście przebieg autostrady A1 w jest już od dawna ustalony, tym bardziej że jest to korytarz międzynarodowy i pan poseł nie ma nic do gadania w tej kwestii. I dobrze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.