mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg dla S8 na Podlasiu

Przetarg dla S8 na Podlasiu

Ruszył przetarg na budowę kolejnych 15 km drogi ekspresowej S8 łączącej Warszawę z Białymstokiem. Chodzi o odcinek przyszłej drogi S8 od istniejącej obwodnicy Zambrowa, do Mężenina.

Przetarg dla S8 na Podlasiu
Ogłoszony właśnie przetarg na odcinek S8  Zambrów – Mężenin zakłada wybudowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 15,4 km wraz z dwoma węzłami drogowymi, obiektami inżynierskimi, urządzeniami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu, a także budowę dróg zbiorczych i dojazdowych. W tym samym standardzie powstaną pozostałe odcinki: odcinek Mężenin – Jeżewo o długości 14,26 km – przetarg do końca października oraz odcinek od gr. województwa do obw. Zambrowa o długości 14,88 km – przetarg do końca listopada.

- Ogłaszane w tym roku postępowania mają tryb przetargu ograniczonego. W pierwszy etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlegać będzie potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (maksymalnie 20 wykonawców w postępowaniu) otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, a kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena ale również termin wykonania oraz okres gwarancji  - informuje GDDKiA.

Podpisywanie umów z wykonawcami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, przewidziane jest w 2014 roku. Realizacja zaplanowana jest na lata 2014-2017.

Jak zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do końca roku zostaną jeszcze ogłoszone przetargi na dwa pozostałe fragmenty S8, dzięki czemu w najbliższych latach zostanie zrealizowana cała droga ekspresowa na terenie województwa podlaskiego. Najpóźniej do 2020 roku, po wybudowaniu odcinków mazowieckich, Białystok będzie ekspresowo skomunikowany ze stolicą Polski.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross