mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na A1 ogłoszony

Przetarg na A1 ogłoszony

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dokończenie prac na trzech odcinkach autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim: Czerniewice–Odolion (11,4 km) i Odolion-Brzezie (23,1 km), których liderem była firma SRB Civil Engineering Limited oraz Brzezie–Kowal (29,5 km), którego liderem była spółka PBG SA. Prace na trzech odcinkach autostrady A1 od Torunia do Kowala ruszą na wiosnę 2013 roku zaraz po skończeniu okresu zimowego tak, by A1 od Gdańska do Łodzi była przejezdna do końca przyszłego roku - zapewnia GDDKiA.

Przetarg na A1 ogłoszony
W wyniku przetargu zostaną wyłonieni nowi wykonawcy, którzy przejmą kontynuacje realizacji robót budowlanych na tym fragmencie autostrady. Procedurę wyboru nowych wykonawców robót budowlanych GDDKiA rozpoczęła natychmiast, tak by zakończenie prac i oddanie do ruchu tego w sumie ponad sześćdziesięciokilometrowego odcinka autostrady było możliwe w 2013 r. Obecnie GDDKiA prowadzi również procedurę wyboru wykonawcy na roboty zabezpieczające, które mają zostać wykonane jeszcze w bieżącym roku. Roboty te mają na celu przede wszystkim zabezpieczenie wykonanych dotychczas prac przed degradacją w zbliżającym się okresie zimowym.

Wyłonieni w drodze przetargu wykonawcy będą mieli za zadanie dokończyć budowę autostrady w ciągu 8 miesięcy na odcinku od Czerniewic do Brzezia oraz 9 miesięcy na odcinku od Brzezia do Kowala. Obecne zawansowanie zrealizowanych robót na odcinku autostrady Czerniewice–Brzezie wynosi ok. 60% natomiast na odcinku Brzezie–Kowal ok. 50%.

Tymczasem osiemdziesięciokilometrowy odcinek autostrady A1 od Strykowa do Kowala będzie gotowy w listopadzie 2012 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~p_brz 2012-10-03

Odcinek, o którym wszyscy powinni zapomnieć już na początku tego roku.... a tu zbliża się zima, nowy wykonawca, pewnie w trakcie powstanie kolejnych milion powodów żeby się z tym "bujać" kolejne dwa lata.

~unfamiliar 2012-10-01

brawo brawo brawo!!! naprawdę jestem pełen podziwu, proponuję znowu za glówne kryterium przyjąć jak najniższą cenę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.