mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na A1 ogłoszony

Przetarg na A1 ogłoszony

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dokończenie prac na trzech odcinkach autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim: Czerniewice–Odolion (11,4 km) i Odolion-Brzezie (23,1 km), których liderem była firma SRB Civil Engineering Limited oraz Brzezie–Kowal (29,5 km), którego liderem była spółka PBG SA. Prace na trzech odcinkach autostrady A1 od Torunia do Kowala ruszą na wiosnę 2013 roku zaraz po skończeniu okresu zimowego tak, by A1 od Gdańska do Łodzi była przejezdna do końca przyszłego roku - zapewnia GDDKiA.

Przetarg na A1 ogłoszony
W wyniku przetargu zostaną wyłonieni nowi wykonawcy, którzy przejmą kontynuacje realizacji robót budowlanych na tym fragmencie autostrady. Procedurę wyboru nowych wykonawców robót budowlanych GDDKiA rozpoczęła natychmiast, tak by zakończenie prac i oddanie do ruchu tego w sumie ponad sześćdziesięciokilometrowego odcinka autostrady było możliwe w 2013 r. Obecnie GDDKiA prowadzi również procedurę wyboru wykonawcy na roboty zabezpieczające, które mają zostać wykonane jeszcze w bieżącym roku. Roboty te mają na celu przede wszystkim zabezpieczenie wykonanych dotychczas prac przed degradacją w zbliżającym się okresie zimowym.

Wyłonieni w drodze przetargu wykonawcy będą mieli za zadanie dokończyć budowę autostrady w ciągu 8 miesięcy na odcinku od Czerniewic do Brzezia oraz 9 miesięcy na odcinku od Brzezia do Kowala. Obecne zawansowanie zrealizowanych robót na odcinku autostrady Czerniewice–Brzezie wynosi ok. 60% natomiast na odcinku Brzezie–Kowal ok. 50%.

Tymczasem osiemdziesięciokilometrowy odcinek autostrady A1 od Strykowa do Kowala będzie gotowy w listopadzie 2012 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~p_brz 2012-10-03

Odcinek, o którym wszyscy powinni zapomnieć już na początku tego roku.... a tu zbliża się zima, nowy wykonawca, pewnie w trakcie powstanie kolejnych milion powodów żeby się z tym "bujać" kolejne dwa lata.

~unfamiliar 2012-10-01

brawo brawo brawo!!! naprawdę jestem pełen podziwu, proponuję znowu za glówne kryterium przyjąć jak najniższą cenę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.