mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na A4 Tarnów-Rzeszów ogłoszony!

Przetarg na A4 Tarnów-Rzeszów ogłoszony!

GDDKiA w Rzeszowie ogłosiła dziś, tj. 25 czerwca dwa przetargi na budowę ponad 68-kilometrowego odcinka autostrady A4 Tarnów-Rzeszów (od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia i od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachód). Termin składania wniosków przez firmy wykonawcze mija 28 lipca 2009 r.

Przetarg na A4 Tarnów-Rzeszów ogłoszony!
Inwestycję podzielono na kilka pododcinków: od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia (34,4 km), od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachód (33,9 km). Cały fragment trasy będzie mieć długość ponad 68 km i będzie zlokalizowany na terenie województw małopolskiego i podkarpackiego.

Zakres robót obejmuje wykonanie drogi dwujezdniowej, czteropasmowej wraz z budową obiektów inżynierskich, węzłów autostradowych, Miejsc Obsługi Podróżnych, Punktów Poboru Opłat, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej, budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska.

Przedmiotowy odcinek jest częścią autostrady A4, znajdującej się w III korytarzu transportowym sieci TEN-T. Jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie szybkiego i sprawnego połączenia komunikacyjnego w ruchu międzynarodowym na kierunku wschód-zachód. Autostrada A-4 na odcinku od węzła Krzyż do węzła Rzeszów Zachód będzie przebiegać przez obszar województwa małopolskiego i podkarpackiego. Na terenie Małopolski trasa przebiegnie przez Tarnów i gminę Lisia Góra, na terenie województwa podkarpackiego przez gminy Czarna, Żyraków, Dębica, Ostrów, Sędziszów Małopolski i Świlcza.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

To już siódme postępowanie przetargowe na realizację kluczowych inwestycji ogłoszone przez GDDKiA oddział w Rzeszowie w tym roku. Wcześniej ogłoszono przetargi na budowę odcinków autostrady A4 i  drogi S19 składających się na tzw. północną autostradową obwodnicę Rzeszowa (Stobierna - w. Rzeszów Wschód - w. Rzeszów Centralny - w. Rzeszów Zachód – Świlcza), na realizację systemem „projektuj-buduj” autostrady A4 od w. Jarosław do Korczowej (Jarosław-Radymno, Radymno-Korczowa), a także na budowę obwodnicy Jarosławia. Do końca tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę ostatniego odcinka autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia.   

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Komentuj:

~DumnyDębiczanin 2009-11-21

Bo Dębica to stolica cepie i potrzebujemy co najmniej dwóch zjazdów, co by skutecznie naszą metropolię obsłużyć. A co nas obchodzą jakieś Warszawskie czy Krakowskie czerstwe buraki co to ich na Tatry nie stać i w Bieszczady jeździć muszą??!!

~Paweł 2009-09-07

Po co w Dębicy 2 zjazdy? Brak natomiast zjazdu na Pilzno, Jasło, Krosno, Gorlice. Jak można tak planować że buduje się autostradę i zjazdy do jednej miejscowości (Dębica, Ropczyce) a brakuje wyprowadzenia autostrady na tradycyjne szlaki komunikacyjne z całą grupą miast i przyjść granicznych. Poza tym utrudnia się dojazd Ślązakom i mieszkańcom Krakowa w Beskid Niski i Bieszczady. Najbliższy węzeł od DK 28 na Jasło to Tarnów-Krzyż ok 30 km i Dębica z której trzeba się cofać do Pilzna. Czyli jadąc z Krakowa do Jasła autostradę opuszcza się już w Tarnowie i jedzie się kilkadziesiąt km zwykłą drogą lub cofając się z Dębicy do Pilzna nadkłada się z 15 km co na Trasie Jasło-Kraków i z powrotem daję dodatkowo około 20 % dodatkowych kilometrów:-(

~taka prawda 2009-06-29

niestety,te "cepy" maja wiecej racji niz ty,wystarczy spojrzec na system platnosci za przejazd autostradami,jest albo za drogo albo to nie jest autostrada,ze o okradaniu panstwa w wyniku niekompetencji urzednikow nie wspomne! a to nie jest normalne w zadnym kraju! inna sprawa ze ostatnio jakby normalnieje w tym temacie ,ale jak to wytlumaczyc ludziom ktorzy przez 20 widzieli tylko jeden wileki przekret?

~z dębicy 2009-06-28

Oj cepy, widac ze sie nie znacie, autostrada ma powstac na czerwiec 2012 i pewnie powstanie, a budowa nie jest taka łatwa i nie mozna jej zrobic tak od siup. Co do platnosci, autostrada musi na siebie zarobic, tak jest w kazdym noramlnym kraju. W niemczech tez juz powoli wprowadzaja oplalty choc to najbogatsze pasntwo w Europie.

~ja z miasta Rz 2009-06-26

budujcie chłopaki bo chcę nową brykę sprawdzić na dobrej drodze.....!!! - tylko jak skończycie to podejrzewam że już nie będzie taka nowa...:-)))))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.