mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na MOP-y na A1

Przetarg na MOP-y na A1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dzierżawę  nieruchomości zlokalizowanych w ciągu autostrady A1 na odcinku Toruń – Tuszyn oraz Pyrzowice – Gorzyczki (granica z Czechami) w celu budowy i eksploatacji Miejsc Obsługi Podróżnych.

Przetarg na MOP-y na A1
Przedmiotem postępowania jest 16 odrębnych MOP-ów na autostradzie A1 – 10 na odcinku Toruń – Tuszyn i 6 na odcinku Pyrzowice – Gorzyczki (granica z Czechami).

Dzierżawa będzie obejmować obiekt z przeznaczeniem pod wybudowanie, wyposażenie oraz prowadzenie MOP kategorii II o funkcji wypoczynkowo – usługowej wyposażony m.in. w stację paliw i/lub MOP kategorii III o funkcji wypoczynkowej i usługowej wyposażony m.in. stację paliw i ewentualnie w obiekt noclegowy w formie motelu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym warunkami technicznymi dotyczącymi autostrad oraz decyzjami administracyjnymi ustalającymi lokalizację MOP.

Termin składania wniosków kwalifikacyjnych upływa z dniem 16 sierpnia 2011 o godzinie 14:00.

Kolejne postępowania obejmą MOP-y zlokalizowane przy autostradzie A4 (III kwartał br). Obecnie w Polsce przy autostradach pod zarządem GDDKiA działa 17 Miejsc Obsługi Podróżnych. Wpływy z dzierżawy MOP-ów zasilające budżet państwa tylko w 2010 roku wyniosły około 60 mln zł. W roku 2012 liczba Miejsc Obsługi Podróżnych zwiększy się do 56, a do roku 2015 roku szacowane wpływy z tytułu dzierżawy nieruchomości Miejsc Obsługi Podróżnych wyniosą około 500 mln zł, a w latach 2011-2032 niemal 5 mld.

Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) to teren wydzielony w pasie drogowym (w bliskim sąsiedztwie drogi) wyposażony w parking oraz w infrastrukturę służącą wypoczynkowi podróżnych. MOP-y w Polsce dzielimy są na trzy kategorie:
- MOP klasy I - o funkcji wypoczynkowej: wyposażony w stanowiska postojowe (parking), jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie; dopuszcza się wyposażenie w obiekty małej gastronomii,
- MOP klasy II - o funkcji wypoczynkowo-usługowej: wyposażony w obiekty, o których mowa w pkt 1, oraz w stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe, informacji turystycznej,
- MOP klasy III - o funkcji wypoczynkowej i usługowej: wyposażony w obiekty, o których mowa w pkt 2, obiekty noclegowe oraz w zależności od potrzeb w agendy poczty, banku, biur turystycznych, biur ubezpieczeniowych.

MOP-y powstają tylko przy autostradach i drogach ekspresowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.