mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na MOP-y na obwodnicy Słupska

Przetarg na MOP-y na obwodnicy Słupska

Budowę parkingów, stacji benzynowych, obiektów gastronomicznych i hotelu przewidziano w ramach ogłoszonego przetargu na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Słupska.

Przetarg na MOP-y na obwodnicy Słupska
Przetarg dotyczy dwóch miejsc na S6 Obwodnicy Słupska zlokalizowanych po obu stronach drogi między węzłami Kobylnica i Głobino, tam gdzie obecnie znajdują się miejsca do kontroli pojazdów. Przy jezdni prowadzącej w kierunku Gdańska przewidziano budowę Miejsca Obsługi Podróżnych typu III, co oznacza powstanie parkingu, stacji paliw, punktu gastronomicznego oraz hotelu. Natomiast przy jezdni prowadzącej do Szczecina - MOP typu II z parkingiem, stacją benzynową i obiektem gastronomicznym. W obu miejscach będą zachowane istniejące obecnie miejsca do kontroli pojazdów użytkowane przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego.

Przetarg obejmuje wybór jednego bądź dwóch podmiotów na jeden lub oba obiekty, czyli po obu stronach mogą być różni dzierżawcy. Teren będzie oddany w dzierżawę na 20 lat. Obecnie trwa pierwsza część przetargu, która wyłoni firmy dysponujące odpowiednim potencjałem do budowy i prowadzenia takich miejsc. W kolejnym etapie te podmioty będą przedstawiały swoje oferty zawierające proponowane stawki stałego czynszu dzierżawnego. Dzięki zagospodarowaniu MOP-ów do Skarbu Państwa trafi nie tylko sam czynsz pochodzący z dzierżawy, lecz także czynsz od przychodu dzierżawcy - informuje GDDKiA.

GDDKiA przewiduje, że dzierżawcy zostaną wyłonieni na wiosnę przyszłego roku, a do pierwszych MOP-ów zjadą kierowcy w drugiej połowie 2014 r. (MOP typu II) i pierwszej połowie 2015 r. (MOP typu III).

- Konsekwentnie na sieci autostrad i dróg ekspresowych zagospodarowujemy Miejsca Obsługi Podróżnych - mówi Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału w Gdańsku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Ich budowa została przewidziana już na etapie projektu dróg ekspresowych. Teraz następuje etap budowy stacji paliw i innych obiektów przewidzianych w danym miejscu. Te miejsca są niezbędne, by podróżni korzystający z naszych dróg mogli w pełni cieszyć się komfortem podróżowania.

MOP-y na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Słupska to kolejne miejsca na drogach krajowych w województwie pomorskim, które zostaną zagospodarowane w ten sposób. Przypominamy, że wcześniej odbył się przetarg na MOP na S7 Południowej Obwodnicy Gdańska w Koszwałach. Jego dzierżawcą został Lotos, który niebawem przystąpi do budowy stacji paliw obok wybudowanego już parkingu przy drodze ekspresowej.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Audi RS6 – oficjalnie

auto motor i sport 0000-00-00

Oto mocny konkurent niżej opisanego Jaguara, a także BMW M5 i Mercedesa E63 AMG.

Komentuj:

~etam 2012-10-09

ale po co wam dwa pasy? i tak jeździcie ciągle lewym. a jak są trzy to lewym i środkowym....

~iiiii 2012-10-08

A ile pasów ma ta obwodnica? dwa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.