mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na MOP-y na obwodnicy Słupska

Przetarg na MOP-y na obwodnicy Słupska

Budowę parkingów, stacji benzynowych, obiektów gastronomicznych i hotelu przewidziano w ramach ogłoszonego przetargu na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Słupska.

Przetarg na MOP-y na obwodnicy Słupska
Przetarg dotyczy dwóch miejsc na S6 Obwodnicy Słupska zlokalizowanych po obu stronach drogi między węzłami Kobylnica i Głobino, tam gdzie obecnie znajdują się miejsca do kontroli pojazdów. Przy jezdni prowadzącej w kierunku Gdańska przewidziano budowę Miejsca Obsługi Podróżnych typu III, co oznacza powstanie parkingu, stacji paliw, punktu gastronomicznego oraz hotelu. Natomiast przy jezdni prowadzącej do Szczecina - MOP typu II z parkingiem, stacją benzynową i obiektem gastronomicznym. W obu miejscach będą zachowane istniejące obecnie miejsca do kontroli pojazdów użytkowane przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego.

Przetarg obejmuje wybór jednego bądź dwóch podmiotów na jeden lub oba obiekty, czyli po obu stronach mogą być różni dzierżawcy. Teren będzie oddany w dzierżawę na 20 lat. Obecnie trwa pierwsza część przetargu, która wyłoni firmy dysponujące odpowiednim potencjałem do budowy i prowadzenia takich miejsc. W kolejnym etapie te podmioty będą przedstawiały swoje oferty zawierające proponowane stawki stałego czynszu dzierżawnego. Dzięki zagospodarowaniu MOP-ów do Skarbu Państwa trafi nie tylko sam czynsz pochodzący z dzierżawy, lecz także czynsz od przychodu dzierżawcy - informuje GDDKiA.

GDDKiA przewiduje, że dzierżawcy zostaną wyłonieni na wiosnę przyszłego roku, a do pierwszych MOP-ów zjadą kierowcy w drugiej połowie 2014 r. (MOP typu II) i pierwszej połowie 2015 r. (MOP typu III).

- Konsekwentnie na sieci autostrad i dróg ekspresowych zagospodarowujemy Miejsca Obsługi Podróżnych - mówi Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału w Gdańsku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Ich budowa została przewidziana już na etapie projektu dróg ekspresowych. Teraz następuje etap budowy stacji paliw i innych obiektów przewidzianych w danym miejscu. Te miejsca są niezbędne, by podróżni korzystający z naszych dróg mogli w pełni cieszyć się komfortem podróżowania.

MOP-y na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Słupska to kolejne miejsca na drogach krajowych w województwie pomorskim, które zostaną zagospodarowane w ten sposób. Przypominamy, że wcześniej odbył się przetarg na MOP na S7 Południowej Obwodnicy Gdańska w Koszwałach. Jego dzierżawcą został Lotos, który niebawem przystąpi do budowy stacji paliw obok wybudowanego już parkingu przy drodze ekspresowej.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~etam 2012-10-09

ale po co wam dwa pasy? i tak jeździcie ciągle lewym. a jak są trzy to lewym i środkowym....

~iiiii 2012-10-08

A ile pasów ma ta obwodnica? dwa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport