mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Brakujący odcinek drogi ekspresowej S14, na który właśnie został ogłoszony przetarg, wraz z budowaną autostradą A1 Stryków-Tuszyn, pozwoli zamknąć tzw. łódzki ring od strony zachodniej.

Przetarg na S14 ogłoszony
Droga S14 Zachodnia Obwodnica Łodzi będzie liczyć 28,5 kilometra. Odcinek podzielony został na dwa zadania:
– od węzła Łódź Lublinek do węzła Łódź Teofilów (z węzłem) o długości 12,2 km
– od węzła Łódź Teofilów do DK 91 w Słowiku, (oraz włączenie do węzła Emilia) o długości 16,3 km.

Zakres umowy (obydwa zadania) obejmie m.in. budowę dwujezdniowej trasy o nawierzchni bitumicznej wraz z konieczną infrastrukturą, w tym: 7 węzłów drogowych, budowę kilkudziesięciu wiaduktów i mostów, przebudowę odcinków dróg istniejących, przecinanych przez nową trasę, likwidację licznych kolizji z instalacjami (gazowymi, wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi itp.) Ponadto projekt przewiduje powstanie licznych urządzeń ochrony środowiska.

Budowa tego odcinka drogi ekspresowej S14 jest niesłychanie ważna zarówno z punktu widzenia strategii transportowej w regionie, jak i dla całego transportu krajowego. Pozwoli "domknąć" autostradowy "ring" wokół aglomeracji łódzkiej, co kapitalnie poprawi warunki życia mieszkańców: Łodzi, Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego, a także radykalnie skróci czas przejazdu przez centrum kraju, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo podróżowania.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~warszawiak 2015-10-06

Oby jak najszybciej powstała też S17 Zakręt-Drewnica oraz płn obwodnica Krakowa. Wtedy Warszawa, Kraków i Łódź, czyli trzy największe miasta w Polsce doczekałyby się wreszcie od dawna potrzebnych pełnych pierścieni drogowych. Tak, pierścieni szanowni dziennikarze, po polsku miasto może otaczać PIERŚCIEŃ drogowy, a nie jakiś "ring". A tak apropo tych pierścieni: pomarzyć dobra rzecz i marzenia czasem się spełniają...

~Melchi 2015-10-06

Nie ciesz się za szybko :) Przed wyborami PO+PSL obiecuje góry lodowe, które się dość szybko stopią po wyborach :) Ileż to było już podpisanych projektów drogowych 4 lata temu przed wyborami... a choćby A1 - Stryków - Tuszyn... takie to obiecanki :D

~Kociewiak 2015-10-05

No nareszcie!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando