Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na S5 Gniezno Poznań

Przetarg na S5 Gniezno Poznań

GDDKiA w Poznaniu ogłosiła właśnie przetargi na budowę drogi S5 Gniezno – Poznań. Inwestycja dotyczy blisko 40 kilometrów trasy ekspresowej. Plany przewidują, że ekspresówka powstanie w 2011 roku.

Przetarg na S5 Gniezno Poznań
Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki, odcinek 1: Gniezno - Czachurki oraz odcinek 2: Czachurki - Kleszczewo. W ciągu mającej powstać dwujezdniowej drogi ekspresowej S5 będącej jednocześnie wschodnia obwodnicą Poznania powstanie 7 węzłów (Odcinek 1 - Kleszczewo, Kostrzyn, Iwno i Chorzałki i Odcinek 2 - Woźniki, Fałkowo i Wierzyce) oraz 6 miejsc obsługi podróżnych. Długość obwodnicy to 34,6 km + 4,5 km planowanej przebudowy drogi krajowej nr 5 pod Gnieznem do parametrów S5.

Głównym celem inwestycji jest odciążenie drogi krajowej nr 5 i wschodniej części Poznania. W konsekwencji ulegnie przyśpieszeniu ruch w samym mieście jak i na tranzycie przez pojazdy korzystające z obwodnic. Natężenie ruchu przy wylocie z Poznania wynosi 16898 pojazdów na dobę , a prognozowana na 2020r. wynosić będzie 33733 pojazdów na dobę.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~strabag 2009-05-28

SPOKO NERWUSY ! ZBUDUJEMY WSZYSTKO TYLKO POTRZEBA CZASU A NA EURO DROGI BEDA TAK ZAKORKOWANE ZE I TAK NIKT NIE POJEDZIE DAJCIE NA LUZ

~Michu 2009-05-20

Szym! Przejedz się 5 TKA z Piotrowa do Czacza jest tragedia i zainteresuj się ile tu jest wypadków bo takie mamy piękne drogi dziurawe i krzywe a podatki płacić trzeba.Te wszystkie remonty na te mistrzostwa to jest jeden wielki pic na wodę,a GDDKIA życzę powodzenia w budowaniu S 5 Poznań Gniezno.Szkoda tylko że tak srają po trochu.Trochę w Rawiczu i Bojanowie i trochę w Poznaniu

~do Michu 2009-04-07

zapomniało ci się stary że mecze są również w Gdańsku odcinek Poznań Gniezno jest właśnie po to aby dojechać S-5tką do Nowych Marż, skąd A1 zaprowadzi do obwodnicy trójmiejskiej, pozdro, bart

~szym 2009-04-06

Michu czy ty chcesz drogi tylko po to by kilku kibiców przejechało się nimi, czy po to aby służyły one przede wszystkim nam? 2012 to tylko data.

~Michu 2009-04-05

Po jaki pies mają budować odcinek Poznań Gniezno skoro mistrzostwa będą w Poznaniu i Wrocławiu i tam będą Ludzi jeździć !!!Dlaczego więc nie buduje się S 5 od Poznaniu do Wrocławia???Od Piotrowa aż do Czacza to jest tragedia!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj