mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na S5 Gniezno Poznań

Przetarg na S5 Gniezno Poznań

GDDKiA w Poznaniu ogłosiła właśnie przetargi na budowę drogi S5 Gniezno – Poznań. Inwestycja dotyczy blisko 40 kilometrów trasy ekspresowej. Plany przewidują, że ekspresówka powstanie w 2011 roku.

Przetarg na S5 Gniezno Poznań
Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki, odcinek 1: Gniezno - Czachurki oraz odcinek 2: Czachurki - Kleszczewo. W ciągu mającej powstać dwujezdniowej drogi ekspresowej S5 będącej jednocześnie wschodnia obwodnicą Poznania powstanie 7 węzłów (Odcinek 1 - Kleszczewo, Kostrzyn, Iwno i Chorzałki i Odcinek 2 - Woźniki, Fałkowo i Wierzyce) oraz 6 miejsc obsługi podróżnych. Długość obwodnicy to 34,6 km + 4,5 km planowanej przebudowy drogi krajowej nr 5 pod Gnieznem do parametrów S5.

Głównym celem inwestycji jest odciążenie drogi krajowej nr 5 i wschodniej części Poznania. W konsekwencji ulegnie przyśpieszeniu ruch w samym mieście jak i na tranzycie przez pojazdy korzystające z obwodnic. Natężenie ruchu przy wylocie z Poznania wynosi 16898 pojazdów na dobę , a prognozowana na 2020r. wynosić będzie 33733 pojazdów na dobę.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~strabag 2009-05-28

SPOKO NERWUSY ! ZBUDUJEMY WSZYSTKO TYLKO POTRZEBA CZASU A NA EURO DROGI BEDA TAK ZAKORKOWANE ZE I TAK NIKT NIE POJEDZIE DAJCIE NA LUZ

~Michu 2009-05-20

Szym! Przejedz się 5 TKA z Piotrowa do Czacza jest tragedia i zainteresuj się ile tu jest wypadków bo takie mamy piękne drogi dziurawe i krzywe a podatki płacić trzeba.Te wszystkie remonty na te mistrzostwa to jest jeden wielki pic na wodę,a GDDKIA życzę powodzenia w budowaniu S 5 Poznań Gniezno.Szkoda tylko że tak srają po trochu.Trochę w Rawiczu i Bojanowie i trochę w Poznaniu

~do Michu 2009-04-07

zapomniało ci się stary że mecze są również w Gdańsku odcinek Poznań Gniezno jest właśnie po to aby dojechać S-5tką do Nowych Marż, skąd A1 zaprowadzi do obwodnicy trójmiejskiej, pozdro, bart

~szym 2009-04-06

Michu czy ty chcesz drogi tylko po to by kilku kibiców przejechało się nimi, czy po to aby służyły one przede wszystkim nam? 2012 to tylko data.

~Michu 2009-04-05

Po jaki pies mają budować odcinek Poznań Gniezno skoro mistrzostwa będą w Poznaniu i Wrocławiu i tam będą Ludzi jeździć !!!Dlaczego więc nie buduje się S 5 od Poznaniu do Wrocławia???Od Piotrowa aż do Czacza to jest tragedia!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?