mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na System ITS Poznań

Przetarg na System ITS Poznań

Ogłoszony został przetarg na realizacje inteligentnego systemu transportowego dla Poznania. Termin składania ofert wyznaczono do dnia 29 marca 2012 r. Głównym celem projektu jest usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i ruchem transportu publicznego wraz z jednoczesnym zwiększeniem atrakcyjności transportu publicznego.

Przetarg na System ITS Poznań
„System ITS Poznań” to system wspomagania zarządzaniem ruchem, którego najważniejszym zadaniem będzie integracja wszystkich istniejących w mieście rozwiązań związanych z zarządzaniem ruchem.

Zakres projektu obejmuje przede wszystkim:
- zaprojektowanie i wdrożenie otwartej platformy informatycznej, integrującej istniejące i planowane moduły systemu ITS , która zapewni współdzielenie danych i informacji,

- opracowanie i wdrożenie modelu ruchu na sieci ulic miasta Poznania- umożliwiającego krótkookresową predykcję stanów ruchu; dzięki temu możliwe stanie się dynamiczne, odbywające się w czasie zbliżonym do rzeczywistego zarządzanie ruchem miejskim, w tym przeciwdziałanie i rozładowywanie zatłoczeń miejskiej sieci komunikacyjnej,

- realizację systemu informacji dla podróżnych zarówno przed jak i w trakcie podróży przez miejski planer podróży dostępny przez stronę internetową, urządzenia mobilne

- rozbudowę systemu priorytetów dla tramwajów oraz autobusów w celu przyspieszenia transportu publicznego; system ten będzie otwarty na potencjalną możliwość wykorzystania przez służby interwencyjne, karetki itp.

- ponadto wprowadzone zostaną nowoczesne rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie parkingami oraz bezpieczeństwem w mieście


Wdrożenie systemu zrealizowane będzie w południowo–zachodniej części miasta, tj. na obszarze ograniczonym ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. Planowany termin zakończenia prac: IV kwartał 2014 roku.

„System ITS Poznań” dofinansowany zostanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 8.3. „Rozwój inteligentnych systemów transportowych” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu to ponad 103 mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.