mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na Zakopiankę - II etap

Przetarg na Zakopiankę - II etap

Rozpoczął się II etap przetargu międzynarodowego, którego celem jest wyłonienie wykonawcy obwodnicy Lubnia. Otwarcie ofert odbędzie się w I połowie stycznia 2006 roku i po ich weryfikacji wybrana firma, w czasie 18 miesięcy zajmie się budową ponad 4 km obwodnicy.

Postępowanie prowadzi GDDKiA w Warszawie. Po przeprowadzonych wcześniej prekwalifikacjach, zaproszenia do przetargu otrzymało 7 firm i konsorcjów: niemiecki BERGER BAU GmbH; polsko - austriackie konsorcjum STRABAG Sp. z o.o. & STRABAG AG; szwedzko - polskie konsorcjum NCC & PDiM SA Tarnów; niemiecko - polskie konsorcjum Herman Kirchner GmbH & "MOSTY - ŁÓDŹ" S.A.; portugalska MOTA - ENGIL S.A.; SKANSKA SA Polska oraz Budimex Dromex SA Polska.
 
Projektowana obwodnica będzie dwujezdniową trasą o parametrach drogi ekspresowej wraz z węzłem w Lubniu. "Jeśli procedura przetargowa zakończy się pomyślnie, tzn. bez protestów i odwołań, co mogłoby ją wydłużyć o kilka miesięcy, to roboty budowlano - montażowe można rozpocząć wiosną przyszłego roku" - informuje Magdalena Chacaga, rzecznik prasowy GDDKiA O/Kraków. 

Budowa drogi ekspresowej S7 pomiędzy Myślenicami a Lubniem wraz z obwodnicą Lubnia jest kolejnym etapem opracowanej w krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wielkiej modernizacji "Zakopianki". Pierwszym była, realizowana w latach 2000 - 2002 przebudowa odcinka Chabówka - Rdzawka. Pozostała część 95-kilometrowej trasy pomiędzy Krakowem a Zakopanem została podzielona na etapy poddawane kolejno przebudowie tak, by w 2010 roku ze stolicy małopolski do stolicy Tatr można było przejechać drogą dwujezdniową - do Rabki ekspresową, a dalej o parametrach głównej przyspieszonej (GP) lub głównej (G).
 
Budowa "Zakopianki" na odcinku Myślenice - Lubień wraz z obwodnicą Lubnia została podzielona na dwa etapy: od Myślenic do granicy gmin Pcim i Lubień (12,2 km) oraz od granicy gmin Pcim i Lubień wraz z obwodnicą Lubnia do włączenia w stary przebieg na wysokości Witkówki (4,3 km). Prace na I odcinku rozpoczęto w listopadzie 2004 roku.
 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.