mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na budowę S7

Przetarg na budowę S7

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad ogłosił przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Bieżanów do węzła Rybitwy. Wykonawca wybuduje krakowski fragment ekspresówki w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przetarg na budowę S7
Przedmiotem zamówienia w przetargu ogłoszonym przez krakowski oddział GDDKiA jest budowa 2,7 km odcinka Trasy Nowohuckiej w Krakowie, o docelowych parametrach drogi ekspresowej. Fragment od węzła Bieżanów do ulicy Christo Botewa (węzeł Rybitwy) będzie stanowić część krakowskiego odcinka planowanej drogi ekspresowej S7.

W ramach inwestycji wykonawca wybuduje oprócz około 2,7 km odcinka drogi ekspresowej S7, także łącznice węzłów wraz z rowami drogowymi, ogrodzeniem drogowym, zielenią drogową, makroniwelacją terenu i drogi tymczasowe o parametrach drogi krajowej łączące budowany odcinek trasy z projektowaną ulicą Christo Botewa. Drogi te stanowią etap przejściowy przed budową w późniejszym czasie docelowego węzła Rybitwy. Wybudowane zostaną także pasy włączenia i wyłączenia w liniach rozgraniczających oraz na drodze krajowej na węźle Bieżanów oraz na węźle Rybitwy, powstanie estakada o długości ponad 256 m w ciągu drogi ekspresowej S7, nad ul. Zarzyckiego, linią kolejową i rzeką Serafą oraz most o długości około 83 m w ciągu drogi S7 nad rzeką Drwiną. Wybudowane zostaną również przepusty drogowe, wiadukty, mury oporowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, gazowe i wodociągowe, ekrany akustyczne oraz oświetlenie drogi. Wykonawca będzie musiał wykonać zadanie w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Michał 2008-05-27

Nareszcie coś drgneło.Wszystko pieknie, jest wezeł Bieżanow jest wezeł Rybitwy, a gdzie wezeł Złocien?.Osiedle liczące kilka tysiecy mieszkanców i stale sie rozbudowywujace nadal nie bedzie mialo cywilizowanego polaczenia z miastem.To chyba zemsta za spalarnie.Widac naszym urzednikom bardziej zależy na burakach i kapuscie dowożonej na Rybitwy niż na mieszkańcach naszego Krakowa.

~Kalwi pdk 2008-05-21

Do 2012 ponoć na bank ma być objazd wiecznie zapchanego Rzeszowa.Tyle czy popaprańcy dadzą kasę na pisolandie.Przeprawę w Połancu juz uwalili. Łącze sie w bólu z Warszawiakami bo prędzej pod Lubaczowem bedzie autostrada niż u was Warszawski Ring. Sorki pp

~Kaliber 2008-05-21

Brawo Kraków! Przynajmniej coś drgnęło. Wrocław powoli zaczyna budowę obwodnicy od 8 do A4, jest nadzieja na autostradowo-ekspresowe obejscie Rzeszowa, w wiecznie zakorkowanych Ropczycach i Przeworsku zaczeli wreszcie budować. Tylko Warszawa stoi..

~astrolog 2008-05-20

Ale spojrzycie Panowie. To zaledwie maly fragment. GDDKiA powinna natychmiast oglosic przetargi na kolejne odcinki, bo co nam po S7, ktora sie skonczy na Rybitwach i trzeba sie bedzie przebijac do Nowohuckiej, albo zapchanymi, waskimi drogami do Nowej Huty. Szkoda, ze nie oglosili przetargu na calosc do Igolomskiej. Ale dobre i tyle, niech robia. Trzymamy kciuki.

~Remek 2008-05-20

Całkiem możliwe V. Oby na całej długości :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.