mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na budowę S7

Przetarg na budowę S7

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad ogłosił przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Bieżanów do węzła Rybitwy. Wykonawca wybuduje krakowski fragment ekspresówki w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przetarg na budowę S7
Przedmiotem zamówienia w przetargu ogłoszonym przez krakowski oddział GDDKiA jest budowa 2,7 km odcinka Trasy Nowohuckiej w Krakowie, o docelowych parametrach drogi ekspresowej. Fragment od węzła Bieżanów do ulicy Christo Botewa (węzeł Rybitwy) będzie stanowić część krakowskiego odcinka planowanej drogi ekspresowej S7.

W ramach inwestycji wykonawca wybuduje oprócz około 2,7 km odcinka drogi ekspresowej S7, także łącznice węzłów wraz z rowami drogowymi, ogrodzeniem drogowym, zielenią drogową, makroniwelacją terenu i drogi tymczasowe o parametrach drogi krajowej łączące budowany odcinek trasy z projektowaną ulicą Christo Botewa. Drogi te stanowią etap przejściowy przed budową w późniejszym czasie docelowego węzła Rybitwy. Wybudowane zostaną także pasy włączenia i wyłączenia w liniach rozgraniczających oraz na drodze krajowej na węźle Bieżanów oraz na węźle Rybitwy, powstanie estakada o długości ponad 256 m w ciągu drogi ekspresowej S7, nad ul. Zarzyckiego, linią kolejową i rzeką Serafą oraz most o długości około 83 m w ciągu drogi S7 nad rzeką Drwiną. Wybudowane zostaną również przepusty drogowe, wiadukty, mury oporowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, gazowe i wodociągowe, ekrany akustyczne oraz oświetlenie drogi. Wykonawca będzie musiał wykonać zadanie w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Michał 2008-05-27

Nareszcie coś drgneło.Wszystko pieknie, jest wezeł Bieżanow jest wezeł Rybitwy, a gdzie wezeł Złocien?.Osiedle liczące kilka tysiecy mieszkanców i stale sie rozbudowywujace nadal nie bedzie mialo cywilizowanego polaczenia z miastem.To chyba zemsta za spalarnie.Widac naszym urzednikom bardziej zależy na burakach i kapuscie dowożonej na Rybitwy niż na mieszkańcach naszego Krakowa.

~Kalwi pdk 2008-05-21

Do 2012 ponoć na bank ma być objazd wiecznie zapchanego Rzeszowa.Tyle czy popaprańcy dadzą kasę na pisolandie.Przeprawę w Połancu juz uwalili. Łącze sie w bólu z Warszawiakami bo prędzej pod Lubaczowem bedzie autostrada niż u was Warszawski Ring. Sorki pp

~Kaliber 2008-05-21

Brawo Kraków! Przynajmniej coś drgnęło. Wrocław powoli zaczyna budowę obwodnicy od 8 do A4, jest nadzieja na autostradowo-ekspresowe obejscie Rzeszowa, w wiecznie zakorkowanych Ropczycach i Przeworsku zaczeli wreszcie budować. Tylko Warszawa stoi..

~astrolog 2008-05-20

Ale spojrzycie Panowie. To zaledwie maly fragment. GDDKiA powinna natychmiast oglosic przetargi na kolejne odcinki, bo co nam po S7, ktora sie skonczy na Rybitwach i trzeba sie bedzie przebijac do Nowohuckiej, albo zapchanymi, waskimi drogami do Nowej Huty. Szkoda, ze nie oglosili przetargu na calosc do Igolomskiej. Ale dobre i tyle, niech robia. Trzymamy kciuki.

~Remek 2008-05-20

Całkiem możliwe V. Oby na całej długości :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando