Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na budowę obwodnicy Olsztyna jeszcze w grudniu

Przetarg na budowę obwodnicy Olsztyna jeszcze w grudniu

Południowa obwodnica Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 będzie 25 kilometrową trasą z pięcioma węzłami drogowymi: Olsztyn Wschód, Pieczewo, Jaroty, Olsztyn Południe i Olsztyn Zachód. Przetargi na projektowanie i budowę dwóch pierwszych odcinków zostaną ogłoszone jeszcze w grudniu.

Przetarg na budowę obwodnicy Olsztyna jeszcze w grudniu
Południowa obwodnica Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 zacznie się w rejonie Kudyp, ominie OLsztyn na południe od Jarot i skończy się między Olsztynem a Wójtowem. W ramach inwestycji powstanie m.in. most nad rzeką Łyną o długości 240  metrów oraz dwie estakady (m.in. nad Bagnami Klebarskimi).  

Z najnowszych informacji wynika, że budowa obwodnicy podzielona będzie na dwa etapy:
- około 10 km od dk 16 w okolicach Kudyp do S51 – węzeł „Tomaszkowo”
- około 15 km od Tomaszkowa do dk 16 – węzeł „Olsztyn-Wschód”.

Według zapowiedzi GDDKiA wykonawca południowej obwodnicy Olsztyna zostanie wyłoniony w drugiej połowie 2014 roku. Inwestycja powinna zakończyć się w 2017 roku.
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~złoty mazur 2013-11-19

Ciekawie zapowiadający się artykuł. Albowiem na jego początku wymienia się min. węzeł Olsztyn Południe, na końcu zaś zostaje niewiadomo jak przemianowany na węzeł Tomaszkowo. Ale to dopiero początek niespodzianek. Mianowicie ten węzeł położony na skrzyżowaniu przyszłej obwodnicy z mającą powstać S51 Olsztyn-Olsztynek będzie wyposażony w ronda turbinowe!. Zamiast węzła bezkolizyjnego będzie turbinowy bo oszczędnościowy. Gwarancja wypadków murowana, zresztą na obecnym skrzyżowaniu dochodzi czesto do wypadków , mimo modernizacji tego miejsca. Zamiast porządnego węzła szykuje się pseudo rozwiązanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj