mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na budowę wiaduktów na Żółkiewskiego w toku

Przetarg na budowę wiaduktów na Żółkiewskiego w toku

Przez najbliższe półtora miesiąca firmy zainteresowane budową nowych wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego w Radomiu moga składac swoje oferty. Nowy węzeł drogowy obok linii kolejowej numer 8 z Warszawy do Krakowa powinien być gotowy do końca października przyszłego roku. Jednym z elementów zadania są nakładki na kilku pobliskich ulicach.

Przetarg na budowę wiaduktów na Żółkiewskiego w toku
Zamówienie obejmuje budowę dwóch obiektów mostowych nad linią kolejową nr 8 wraz z łącznicami i włączeniem do istniejącej jezdni ulicy Żółkiewskiego, ale już bez przebudowy trasy krajowej nr 9 pomiędzy Zbrowskiego i Kozienicką. Zakres przetargu jest identyczny, jak umowa dotycząca dofinansowania, które projekt otrzymał z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Zgodnie z nią wartość dofinansowania może wynieść do 44 milionów złotych.

Zamówienie obejmuje także wykonanie nakładek asfaltowych na drogach objazdowych. Na czas trwania inwestycji istniejący wiadukt zostanie wyłączony z ruchu i wyburzony. Równolegle będzie trwać budowa drugiego, bliźniaczego wiaduktu. Wykonawca przed rozpoczęciem zasadniczych robót będzie musiał położyć nakładki asfaltowe na ulicach Kozienickiej, Struga i 11 Listopada oraz zainstalować nowe sygnalizatory świetlne u zbiegu ulic Energetyków i Stara Wola Gołębiowska, które pozwolą na poprowadzenie objazdu. Po skończeniu robót mostowych wykonawca jeszcze raz będzie musiał położyć nowy asfalt na ulicach Kozienickiej, Struga i 11 Listopada oraz odtworzyć nawierzchnie na Szarych Szeregów, Wernera, Żółkiewskiego, Zbrowskiego, Energetyków i Brzustowskiej. Wzmocnienie nawierzchni wszystkich dróg objazdowych jest istotnym wymogiem kontraktu. Tak jak w przypadku poprzedniego przetargu, nakładki asfaltowe na jezdniach wyznaczonych pod objazdy muszą zostać wykonane zgodnie z zapisami programu funkcjonalno-użytkowego.

 
Tematy w artykule: mazowieckie drogi miejskie Radom

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando