mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Krakowa

Przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Krakowa

Drogowcy ogłosili przetarg na budowe drogi ekspresowej S7 od węzła Rybitwy do węzła Igłomska w Krakowie. Jest to bardzo ważna inwestycja. Po jej zrealizowaniu ruch tranzytowy z drogi krajowej nr 79 będzie mógł przenieść  się na nową drogę ekspresową, którą dotrze do autostrady A4 na trasie Katowice – Kraków – Rzeszów bez konieczności wjeżdżania w miasto. Usprawni to tranzyt skracając czas przejazdu i poprawiając bezpieczeństwo a także odciąży miejskie ulice.

Przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Krakowa
W piątek 21 czerwca 2013 r. ogłoszony został przetarg na budowę 4,5 km odcinka S7 we wschodniej części Krakowa, w dzielnicach Podgórze i Nowa Huta. W ramach inwestycji oprócz budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej i dwupoziomowych węzłów drogowych: „Węzeł Rybitwy” i Węzeł Igołomska” powstanie most na Wiśle o długości około 0,7 km  a także 12 innych mostów i wiaduktów. Przebudowana zostanie droga krajowa nr 79 na odcinku 1,55 km, linia tramwajowa oraz infrastruktura techniczna.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-28

Dobrze, jakby tak było,ale jeżeli nawet, to dlaczego tak późno, a nie teraz? To jest ważniejsze od wielu odcinków S7 w polu, na które teraz ogłasza się przetargi. Poza tym byłbym bardzo ostrożny z używaniem słów "na pewno". "Według planów"? Czy mam przypomnieć co miałoby być "według planów" na Euro 2012 w starej perspektywie budżetowej UE?

~astrolog 2013-06-27

Odcinek S7 Slomniki - Igolomska na pewno bedzie zbudowany w nowej prspektywie budrzetowej UE. Wg planow maja zaczac ten odcinek budowac okolo 2017.

~jumper 2013-06-26

Popieram przedmówcę. Północno-wschodnia obwodnica Krakowa z mostem przez Wisłę to bardzo potrzebna inwestycja. Kraków by mocno odetchnął a Małopolska znacząco zyskałaby logistycznie. Niestety na dalsze odcinki na północ od wymienionego w artykule przed 2020 rokiem szanse są niewielkie . Nie ma nawet decyzji środowiskowej na małopolskim odcinku S7 na północ od KR a więc nie ma nawet planu przebiegu przyszłej drogi. Może w drugiej części aktualnego budżetu unijnego 2014-2020 znajdzie się kasa, wszystko zależy od tempa budowy tych S-ek, na które właśnie zaczynają się przetargi.

~warszawiak 2013-06-26

Niedawno pisalem na tym portalu o tym odcinku S7. Że rozpoczęto wreszcie przetarg, to bardzo dobrze, ale odcinek S7 tylko do Igołomskiej, to o wiele za mało. Oczywiscie pomijam podróżujących DK79 na Tarnobrzeg czy Sandomierz, dla nich to rzeczywiscie będzie duże ułatwienie. Ale znakomita większość bedzie podróżować siódemką na północ i vice versa. Jak już w/w odcinek S7 powstanie, to co dalej? Albo przebijanie się bocznymi drogami do Michałowic lub Słomnik, albo powrót do DK7 i koszmarny wyjazd z Krakowa przez Węgrzce, Babice, Michałowice i Słomniki. Należy jak najszybciej wyprowadzić bezkolizyjny wyjazd z Krakowa co najmniej z obwodnicą Słomnik. (obwodnica Miechowa, to obecnie chyba tylko marzenie) nawet kosztem innych odcinków S7 w polu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.