mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Krakowa

Przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Krakowa

Drogowcy ogłosili przetarg na budowe drogi ekspresowej S7 od węzła Rybitwy do węzła Igłomska w Krakowie. Jest to bardzo ważna inwestycja. Po jej zrealizowaniu ruch tranzytowy z drogi krajowej nr 79 będzie mógł przenieść  się na nową drogę ekspresową, którą dotrze do autostrady A4 na trasie Katowice – Kraków – Rzeszów bez konieczności wjeżdżania w miasto. Usprawni to tranzyt skracając czas przejazdu i poprawiając bezpieczeństwo a także odciąży miejskie ulice.

Przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Krakowa
W piątek 21 czerwca 2013 r. ogłoszony został przetarg na budowę 4,5 km odcinka S7 we wschodniej części Krakowa, w dzielnicach Podgórze i Nowa Huta. W ramach inwestycji oprócz budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej i dwupoziomowych węzłów drogowych: „Węzeł Rybitwy” i Węzeł Igołomska” powstanie most na Wiśle o długości około 0,7 km  a także 12 innych mostów i wiaduktów. Przebudowana zostanie droga krajowa nr 79 na odcinku 1,55 km, linia tramwajowa oraz infrastruktura techniczna.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-28

Dobrze, jakby tak było,ale jeżeli nawet, to dlaczego tak późno, a nie teraz? To jest ważniejsze od wielu odcinków S7 w polu, na które teraz ogłasza się przetargi. Poza tym byłbym bardzo ostrożny z używaniem słów "na pewno". "Według planów"? Czy mam przypomnieć co miałoby być "według planów" na Euro 2012 w starej perspektywie budżetowej UE?

~astrolog 2013-06-27

Odcinek S7 Slomniki - Igolomska na pewno bedzie zbudowany w nowej prspektywie budrzetowej UE. Wg planow maja zaczac ten odcinek budowac okolo 2017.

~jumper 2013-06-26

Popieram przedmówcę. Północno-wschodnia obwodnica Krakowa z mostem przez Wisłę to bardzo potrzebna inwestycja. Kraków by mocno odetchnął a Małopolska znacząco zyskałaby logistycznie. Niestety na dalsze odcinki na północ od wymienionego w artykule przed 2020 rokiem szanse są niewielkie . Nie ma nawet decyzji środowiskowej na małopolskim odcinku S7 na północ od KR a więc nie ma nawet planu przebiegu przyszłej drogi. Może w drugiej części aktualnego budżetu unijnego 2014-2020 znajdzie się kasa, wszystko zależy od tempa budowy tych S-ek, na które właśnie zaczynają się przetargi.

~warszawiak 2013-06-26

Niedawno pisalem na tym portalu o tym odcinku S7. Że rozpoczęto wreszcie przetarg, to bardzo dobrze, ale odcinek S7 tylko do Igołomskiej, to o wiele za mało. Oczywiscie pomijam podróżujących DK79 na Tarnobrzeg czy Sandomierz, dla nich to rzeczywiscie będzie duże ułatwienie. Ale znakomita większość bedzie podróżować siódemką na północ i vice versa. Jak już w/w odcinek S7 powstanie, to co dalej? Albo przebijanie się bocznymi drogami do Michałowic lub Słomnik, albo powrót do DK7 i koszmarny wyjazd z Krakowa przez Węgrzce, Babice, Michałowice i Słomniki. Należy jak najszybciej wyprowadzić bezkolizyjny wyjazd z Krakowa co najmniej z obwodnicą Słomnik. (obwodnica Miechowa, to obecnie chyba tylko marzenie) nawet kosztem innych odcinków S7 w polu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.