mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na dokończenie obwodnicy Gościna rozstrzygnięty

Przetarg na dokończenie obwodnicy Gościna rozstrzygnięty

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dokończenie obwodnicy Gościna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 162.  Inwestycję za ponad 7 milionów złotych dokończy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Budowlanych INFRABUD z Koszalina.

Przetarg na dokończenie obwodnicy Gościna rozstrzygnięty
W przetargu startowało 6 firm, a proponowane kwoty wahały się od ponad siedmiu do blisko dziesięciu milionów złotych.

Budowa obwodnicy w ciągu DW162 została przerwana w czerwcu, gdy Sąd Gospodarczy ogłosił upadłość dotychczasowego wykonawcy tej inwestycji, firmy POL-DRÓG Człuchów. Do tej pory trwała inwentaryzacja i rozliczenie wykonanych prac. Ich wartość oszacowano na ponad 3,7 mln zł, co stanowi 36 % wartości kontraktu. Firma POL-DRÓG Człuchów miała zrealizować całą inwestycję za ponad 10 mln zł.

Zakres robót objętych przetargiem zakłada budowę nowego odcinka drogi o długości blisko 2,8 km, budowę skrzyżowania skanalizowanego z ul. Kołobrzeską w Gościnie i budowę skrzyżowania przy zjeździe z obwodnicy oraz czterech skrzyżowań typu rondo, dziewięciu przepustów drogowych, chodników z kostki betonowej i zjazdów. Wykonawca będzie również musiał dokończyć budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego oraz usunąć kolizje z infrastrukturą energetyczną, telekomunikacyjną, wodociągową i gazową.

Inwestycja - budowa obwodnicy Gościna, która miała przesunąć ruch tranzytowy między Kołobrzegiem a drogą krajową nr 6 poza obręb miejscowości, miała zostać zakończona do 15 czerwca tego roku. Termin ten zostanie przesunięty do 30 sierpnia przyszłego roku, co nadal umożliwi jej rozliczenie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.