mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na dokumentację zachodniopomorskich obwodnic

Przetarg na dokumentację zachodniopomorskich obwodnic

Zostały ogłoszone przetargi na dokumentację dla obwodnicy Koszalina i Sianowa oraz obwodnicy Wałcza w województwie zachodniopomorskim.

Przetarg na dokumentację zachodniopomorskich obwodnic
W ramach tych prac zostanie opracowana kompletna dokumentacja projektowa umożliwiająca rozpoczęcie realizacji inwestycji. Do końca roku 2012 dokumentacja dla obwodnicy Koszalina i Sianowa oraz obwodnicy Wałcza powinna być gotowa.

Projekt obwodnicy Koszalina i Sianowa na S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła „Koszalin” do węzła „Bielice” (na przecięciu z ul szczecińską na istniejącej DK6) będzie obejmował drogi o łącznej długości ponad 20 kilometrów. Obwodnica ominie Koszalin i Sianów od północy, zostanie również zaprojektowany łącznik w ciągu drogi S11 od obecnej drogi krajowej nr 6 do przyszłej S6. Obwodnica będzie projektowana jako dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, wraz z rezerwą pod trzeci pas ruchu w pasie dzielącym. Połączenia z innymi drogami będzie możliwe tylko poprzez węzły drogowe.

Projekt budowy obwodnicy miasta Wałcz w ciągu drogi krajowej Nr 10 będzie obejmował budowę odcinka drogi ekspresowej o długości prawie 17 kilometrów. Obwodnica ominie Wałcz od północny i wyprowadzi z miasta uciążliwy ruch tranzytowy. Trasa rozpocznie się w rejonie Chrząstkowa, a zakończy za Witankowem. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, połączenia z innymi drogami będzie możliwe tylko poprzez węzły drogowe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Hyundai Eon - takie będzie nowe i10?

auto motor i sport 0000-00-00

Peugeot chce sprzedawać HX1

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~po 2011-09-26

Ciekawy jestem czy za rok czy dwa jak powstanie dokumentacja znajdą się pieniądze na te inwestycje. Oby, ale przecież teraz nie ma pieniędzy na inwestycje które miały być zrealizowane do 2013r.( m.in S7- obwodnica Radomia , S11 -dokończenie obwodnicy Poznania, S5- Wrocław-Poznań)

Jotgie 2011-09-25

Łącznie z obwodnicą w ciągu S6 powinna powstać obwodnica wzdłuż DK11 ale aż za Mielno. Inaczej nadal będą się tworzyć korki od Koszalina do Mielna. Latem bardziej jest potrzebny płynny przejazd na kierunku Poznań - Kołobrzeg niż DK6.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando