mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na drugie jezdnie obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza

Przetarg na drugie jezdnie obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza

Ruszył pierwszy etap przetargu ograniczonego na budowę drugich jezdni obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3. Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na I kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do użytku miałoby nastąpić w roku 2016.

Przetarg na drugie jezdnie obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza
W przypadku obu odcinków wybudowane zostały już pierwsze jezdnie. W 2006 roku oddana do ruchu został pierwsza jezdnia obwodnicy Międzyrzecza, rok później Gorzowa Wlkp.

Zadanie polega na dobudowie bliźniaczych jezdni. W ich zakres wchodzi m.in. budowa mostu na Warcie (O. Gorzowa W.), a także budowa węzła Międzyrzecz Zachód na skrzyżowaniu drogi S3 z droga wojewódzką 137. Szacowany koszt realizacji zadań to w przypadku obwodnicy Gorzowa Wlkp. (12 km) ponad 600 mln zł, a w przypadku obwodnicy Międzyrzecza (6 km) ponad 200 mln zł.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-11

Że wreszcie rozpoczęto przetarg na oba odcinki, to bardzo dobrze. W paroletniej perspektywie znikną na S3 dwa waskie gardła. Natomiast niewybudowanie od razu 2-ch jezdni było ogromnym kretynizmem. Teraz drugie jezdnie trzeba będzie budować "pod ruchem", a suma sumarum wszystko musi kosztować drożej. Zbudowanie od razu 2-ch jezdni zawsze jest tańsze, niż najpierw budowa jednej, a potem drugiej. O wygodzie kierowców, stracie czasu i paliwa nie ma co mówić, bo to kolejna oczywistość.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!
Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!
Jeden z najpopularniejszych SUV-ów z napędem 4x4 w końcu doczekał się kolejnej generacji. Już za kilka tygodni we Frankfurcie poznamy nowe wcielenie Dacii Duster, a tymczasem do sieci wyciekły pierwsze informacje na temat modelu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic