mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na drugie jezdnie obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza

Przetarg na drugie jezdnie obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza

Ruszył pierwszy etap przetargu ograniczonego na budowę drugich jezdni obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3. Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na I kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do użytku miałoby nastąpić w roku 2016.

Przetarg na drugie jezdnie obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza
W przypadku obu odcinków wybudowane zostały już pierwsze jezdnie. W 2006 roku oddana do ruchu został pierwsza jezdnia obwodnicy Międzyrzecza, rok później Gorzowa Wlkp.

Zadanie polega na dobudowie bliźniaczych jezdni. W ich zakres wchodzi m.in. budowa mostu na Warcie (O. Gorzowa W.), a także budowa węzła Międzyrzecz Zachód na skrzyżowaniu drogi S3 z droga wojewódzką 137. Szacowany koszt realizacji zadań to w przypadku obwodnicy Gorzowa Wlkp. (12 km) ponad 600 mln zł, a w przypadku obwodnicy Międzyrzecza (6 km) ponad 200 mln zł.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine...

Polskie drogi 2015-03-17

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-11

Że wreszcie rozpoczęto przetarg na oba odcinki, to bardzo dobrze. W paroletniej perspektywie znikną na S3 dwa waskie gardła. Natomiast niewybudowanie od razu 2-ch jezdni było ogromnym kretynizmem. Teraz drugie jezdnie trzeba będzie budować "pod ruchem", a suma sumarum wszystko musi kosztować drożej. Zbudowanie od razu 2-ch jezdni zawsze jest tańsze, niż najpierw budowa jednej, a potem drugiej. O wygodzie kierowców, stracie czasu i paliwa nie ma co mówić, bo to kolejna oczywistość.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando