mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na most na Nysie Łużyckiej ogłoszony

Przetarg na most na Nysie Łużyckiej ogłoszony

Dolnośląscy drogowcy ogłosili  przetarg na budowę mostu granicznego na Nysie Łużyckiej. Będzie to trzeci i ostatni odcinek budowanego połączenia międzynarodowego biegnącego przez Worek Turoszowski między miastami Hradek nad Nisou (Czechy) i Zittau (Niemcy).

Przetarg na most na Nysie Łużyckiej ogłoszony
Zakres prac na trzecim odcinku obejmuje wybudowanie mostu na Nysie i dojazdu do niego. W sumie powstanie 216 m nowy odcinek. Most będzie miał długość 188 m.

21 czerwca - została podjęta uchwała Zarządu Województwa Dolnośląskiego w sprawie akceptacji projektu porozumienia między Wolnym Krajem Związkowym Saksonia a Województwem Dolnośląskim o budowie i utrzymaniu mostu granicznego na rzece Nysie w ciągu niemieckiej drogi federalnej nr B 178 i drogi wojewódzkiej nr 354. Uchwała warunkuje wykonanie umów międzyrządowych zawartych w sprawie budowy połączenia drogowego między miastami Zittau i Hradek nad Nisou.

Pozostałe realizowane odcinki połączenia (tzw. Część drogowa):

Zadanie rozpoczęto w 2009 roku. Planowany termin realizacji pierwszego odcinka to koniec czerwca 2011 roku. Wykonawcą jest firma Budimex. Koszt zadania wynosi ponad 39 mln zł. Zakres prac objął budowę drogi o długości 3, 284 km wraz z rondem i trzema mostami na potoku Biedrzychówka
W listopadzie 2010 roku została podpisana umowa na prace na kolejnym odcinku połączenia – od ronda w Kopaczowie do granicy z Czechami. Termin realizacji  to listopad 2011 roku. Wykonawcą jest firma Budimex Koszt tego zadania to 9, 6 mln zł. W ramach zadania powstanie 436 m drogi i wiadukt na drodze gminnej. Pracom będą towarzyszyć tzw. roboty branżowe.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech