mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na most na Nysie Łużyckiej ogłoszony

Przetarg na most na Nysie Łużyckiej ogłoszony

Dolnośląscy drogowcy ogłosili  przetarg na budowę mostu granicznego na Nysie Łużyckiej. Będzie to trzeci i ostatni odcinek budowanego połączenia międzynarodowego biegnącego przez Worek Turoszowski między miastami Hradek nad Nisou (Czechy) i Zittau (Niemcy).

Przetarg na most na Nysie Łużyckiej ogłoszony
Zakres prac na trzecim odcinku obejmuje wybudowanie mostu na Nysie i dojazdu do niego. W sumie powstanie 216 m nowy odcinek. Most będzie miał długość 188 m.

21 czerwca - została podjęta uchwała Zarządu Województwa Dolnośląskiego w sprawie akceptacji projektu porozumienia między Wolnym Krajem Związkowym Saksonia a Województwem Dolnośląskim o budowie i utrzymaniu mostu granicznego na rzece Nysie w ciągu niemieckiej drogi federalnej nr B 178 i drogi wojewódzkiej nr 354. Uchwała warunkuje wykonanie umów międzyrządowych zawartych w sprawie budowy połączenia drogowego między miastami Zittau i Hradek nad Nisou.

Pozostałe realizowane odcinki połączenia (tzw. Część drogowa):

Zadanie rozpoczęto w 2009 roku. Planowany termin realizacji pierwszego odcinka to koniec czerwca 2011 roku. Wykonawcą jest firma Budimex. Koszt zadania wynosi ponad 39 mln zł. Zakres prac objął budowę drogi o długości 3, 284 km wraz z rondem i trzema mostami na potoku Biedrzychówka
W listopadzie 2010 roku została podpisana umowa na prace na kolejnym odcinku połączenia – od ronda w Kopaczowie do granicy z Czechami. Termin realizacji  to listopad 2011 roku. Wykonawcą jest firma Budimex Koszt tego zadania to 9, 6 mln zł. W ramach zadania powstanie 436 m drogi i wiadukt na drodze gminnej. Pracom będą towarzyszyć tzw. roboty branżowe.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.