mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na obwodnicę Bojanowa i Rawicza

Przetarg na obwodnicę Bojanowa i Rawicza

Z końcem czerwca br. GDDKiA w Poznaniu ogłosiła przetarg na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław obwodnica Bojanowa i Rawicza, odcinek Kaczkowo – Korzeńsko.

Przetarg na obwodnicę Bojanowa i Rawicza
Zakres inwestycji obejmuje roboty ziemne, budowę dwujezdniowej  drogi S5 o długości 27 km oraz dwóch jezdni drogi krajowej nr 36 z jednym pasem ruchu na długości 8,2 km. Na odcinku planowanej S5 przewiduje się aż 27 obiektów inżynierskich  w tym 4 węzłów: Kaczkowo, Bojanowo, Rawicz i Korzeńsko.

Głównym celem inwestycji będzie znaczna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skrócenie czasu przejazdu z Leszna do granicy województwa w kierunku Wrocławia. Ponadto, w ramach budowy obwodnicy Bojanowa przewiduje się również budowę obwodnicy Rawicza w ciągu drogi krajowej nr 36 jako niezbędnego połączenia drogi ekspresowej z obecną drogą nr 5 i wschodnią przemysłową dzielnicą miasta.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~ano 2012-12-10

pewnie nigdy ;)

~pilbog 2010-05-24

Dzisiaj jest 24.05.2010 a więc prawie rok od ogłoszenia procedury przetargowej ! Przetarg wygrała Alpina ( ta sama która została usunięta z odcinka autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki ). Czy została podpisana umowa z tą firmą ? Tymczasem na polach rośnie zboże. Żadnych robót nie prowadzi się . Ktoś mi to wyjaśni ?

~KK 2009-09-03

Mieszkańcy Bojanowa pewnie by zablokowali 5tkę na całe Euro, raz już był tam strajk, a głupio by było przed całym światem ich siłą usuwać..

~pilbog 2009-08-02

Wreszcie ! Na obwodnicę mieszkańcy Bojanowa czekają od kilkunastu lat ! Przez wiele lat obiecywano ,aż do tej chwili ! Myślę ,że inwestycja jest przemyślana i przyczyni się do rozwoju tego rejonu . Ludzie z tego rejonu są pracowici , tu się rodzą ,kształcą ale pracują daleko daleko od stron rodzinnych . Może się to zmieni .

~kierowca 2009-07-17

A reszta kiedy ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.