mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na obwodnicę Jarosławia

Przetarg na obwodnicę Jarosławia

GDDKiA w Rzeszowie ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4. Budowa 11-km odcinka ma potrwać do 2011 roku.

Przetarg na obwodnicę Jarosławia
Projektowana obwodnica zlokalizowana jest w ciągu drogi krajowej nr 4 Jędrzychowice – Korczowa. Na krajowej czwórce występują znaczne utrudnienia w ruchu. Realizacja projektu jest konieczna w celu poprawy dramatycznej sytuacji komunikacyjnej Jarosławia, w obrębie DK nr 4. Obwodnica usprawni również połączenia komunikacyjne w ruchu międzynarodowym.

Inwestycja będzie polegała na budowie 11-kilomterowego odcinka drogi obwodowej o klasie GP. Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić budowę 5 wiaduktów, 3 mostów, 4 przejazdów gospodarczych, a także przepustów na ciekach i murów oporowych. Zakres prac obejmował będzie również budowę ekranów akustycznych, dróg dojazdowych, przejść dla płazów i małych zwierząt a także przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej nie wiązanej z obsługą drogi. Szacowany koszt budowy to 270 mln zł.

To piąte postępowanie przetargowe ogłoszone dla ważnych inwestycji drogowych w województwie podkarpackim. Wcześniej ogłoszono przetargi na realizację autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód (część tzw. autostradowej obwodnicy Rzeszowa), drogi ekspresowej S19 Stobierna-węzeł Rzeszów Wschód i budowę systemem „Projektuj-Buduj” odcinków autostrady A4 Rzeszów-Korczowa: Jarosław (Wierzbna-bez węzła) – Radymno (z węzłem) o dł. 25 km i Radymno (bez węzła) – Korczowa o dł. 22 km

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo 149 – bellissima nadjeżdża

auto motor i sport 0000-00-00

Wino i śnieg

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Mario_Lublin 2009-04-07

o boshe.. jak to po co obwodnica? a widziałaś jaki śladem pobiegnie A4? będzie z dala omijała miasto tzn. od strony połud.-zach. obwodnica jest potrzebna dla ruchu lokalnego który z roku na rok wzrasta. zresztą jadąc z łańcuta do przeworska po co mam się pakować w miasto... brak słow na takie pytania

~2102 2009-04-03

Kolego dlatego, że UEFA sama przyznała ze mistrzostwa w Polsce będą w 2102 roku a nie w 2012. Dzisiejszy cytat z gazety: "UEFA przyznała wyłączne prawa do transmisji wszystkich 31 meczów turnieju Euro 2102 Telewizji Polskiej, wskazując ją tym samym jako strategicznego media partnera do promocji Euro " - napisano w opublikowanym w piątek komunikacie TVP.

~osskaa 2009-04-03

Po co obwodnica skoro obok ma być autostrada???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.