mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na obwodnicę Jarosławia

Przetarg na obwodnicę Jarosławia

GDDKiA w Rzeszowie ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4. Budowa 11-km odcinka ma potrwać do 2011 roku.

Przetarg na obwodnicę Jarosławia
Projektowana obwodnica zlokalizowana jest w ciągu drogi krajowej nr 4 Jędrzychowice – Korczowa. Na krajowej czwórce występują znaczne utrudnienia w ruchu. Realizacja projektu jest konieczna w celu poprawy dramatycznej sytuacji komunikacyjnej Jarosławia, w obrębie DK nr 4. Obwodnica usprawni również połączenia komunikacyjne w ruchu międzynarodowym.

Inwestycja będzie polegała na budowie 11-kilomterowego odcinka drogi obwodowej o klasie GP. Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić budowę 5 wiaduktów, 3 mostów, 4 przejazdów gospodarczych, a także przepustów na ciekach i murów oporowych. Zakres prac obejmował będzie również budowę ekranów akustycznych, dróg dojazdowych, przejść dla płazów i małych zwierząt a także przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej nie wiązanej z obsługą drogi. Szacowany koszt budowy to 270 mln zł.

To piąte postępowanie przetargowe ogłoszone dla ważnych inwestycji drogowych w województwie podkarpackim. Wcześniej ogłoszono przetargi na realizację autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód (część tzw. autostradowej obwodnicy Rzeszowa), drogi ekspresowej S19 Stobierna-węzeł Rzeszów Wschód i budowę systemem „Projektuj-Buduj” odcinków autostrady A4 Rzeszów-Korczowa: Jarosław (Wierzbna-bez węzła) – Radymno (z węzłem) o dł. 25 km i Radymno (bez węzła) – Korczowa o dł. 22 km

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Mario_Lublin 2009-04-07

o boshe.. jak to po co obwodnica? a widziałaś jaki śladem pobiegnie A4? będzie z dala omijała miasto tzn. od strony połud.-zach. obwodnica jest potrzebna dla ruchu lokalnego który z roku na rok wzrasta. zresztą jadąc z łańcuta do przeworska po co mam się pakować w miasto... brak słow na takie pytania

~2102 2009-04-03

Kolego dlatego, że UEFA sama przyznała ze mistrzostwa w Polsce będą w 2102 roku a nie w 2012. Dzisiejszy cytat z gazety: "UEFA przyznała wyłączne prawa do transmisji wszystkich 31 meczów turnieju Euro 2102 Telewizji Polskiej, wskazując ją tym samym jako strategicznego media partnera do promocji Euro " - napisano w opublikowanym w piątek komunikacie TVP.

~osskaa 2009-04-03

Po co obwodnica skoro obok ma być autostrada???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.