mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na obwodnicę Olecka

Przetarg na obwodnicę Olecka

GDDKiA w Olsztynie ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Olecka. Jak dobrze pójdzie jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Przetarg na obwodnicę Olecka
Postępowanie przetargowe będzie składać się z dwóch etapów. W pierwszym wykonawcy chcący wystartować w przetargu złożą wnioski, w których zaprezentują swój potencjał kadrowy, techniczny i ekonomiczny oraz doświadczenie. Wybranych zostanie 10 wykonawców, do których GDDKiA wyśle zaproszenia do składania ofert cenowych. Ocena tych wniosków zamknie drugi etap postępowania przetargowego. Zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na koniec bieżącego roku.
 
Obwodnica Olecka będzie drogą o przekroju 2+1 i parametrach drogi klasy GP. Połączona zostanie z istniejącym układem komunikacyjnym poprzez budowę skrzyżowań, dróg dojazdowych, 6 wiaduktów i 2 estakad. W projekcie przewidziana jest również budowa   przepustów oraz przebudowa i zabezpieczenie kolidujących z inwestycją urządzeń infrastruktury technicznej, a także  budowa oświetlenia skrzyżowań.

Budowa obwodnicy Olecka długości około 7,6 km poprawi warunki ruchu tranzytowego, odciąży istniejącą drogę na odcinku przebiegającym przez miasto i poprawi  warunki ruchu w mieście. Obwodnica  będzie omijała miasto od strony zachodniej. Projektowana trasa oddala się od istniejącej drogi nr 65 w kierunku zachodnim na wysokości miejscowości Sedranki, przecina linię kolejową Gołdap – Olecko i dalej drogę wojewódzką na wysokości miejscowości Jaśki. Następnie trasa omija Zielonówek od strony wschodniej i biegnie wzdłuż ściany lasu na wysokości miejscowości Rosochackie. Dalej projektowana droga przed Kukowem włącza się ponownie w istniejącą drogę nr 65.

Obwodnica Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65  jest już drugą obwodnicą w województwie warmińsko-mazurskim realizowaną w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Budowa pierwszej, zachodniej obwodnicy Mrągowa, rozpocznie się we wrześniu tego roku.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.