mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na obwodnicę Olecka

Przetarg na obwodnicę Olecka

GDDKiA w Olsztynie ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Olecka. Jak dobrze pójdzie jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Przetarg na obwodnicę Olecka
Postępowanie przetargowe będzie składać się z dwóch etapów. W pierwszym wykonawcy chcący wystartować w przetargu złożą wnioski, w których zaprezentują swój potencjał kadrowy, techniczny i ekonomiczny oraz doświadczenie. Wybranych zostanie 10 wykonawców, do których GDDKiA wyśle zaproszenia do składania ofert cenowych. Ocena tych wniosków zamknie drugi etap postępowania przetargowego. Zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na koniec bieżącego roku.
 
Obwodnica Olecka będzie drogą o przekroju 2+1 i parametrach drogi klasy GP. Połączona zostanie z istniejącym układem komunikacyjnym poprzez budowę skrzyżowań, dróg dojazdowych, 6 wiaduktów i 2 estakad. W projekcie przewidziana jest również budowa   przepustów oraz przebudowa i zabezpieczenie kolidujących z inwestycją urządzeń infrastruktury technicznej, a także  budowa oświetlenia skrzyżowań.

Budowa obwodnicy Olecka długości około 7,6 km poprawi warunki ruchu tranzytowego, odciąży istniejącą drogę na odcinku przebiegającym przez miasto i poprawi  warunki ruchu w mieście. Obwodnica  będzie omijała miasto od strony zachodniej. Projektowana trasa oddala się od istniejącej drogi nr 65 w kierunku zachodnim na wysokości miejscowości Sedranki, przecina linię kolejową Gołdap – Olecko i dalej drogę wojewódzką na wysokości miejscowości Jaśki. Następnie trasa omija Zielonówek od strony wschodniej i biegnie wzdłuż ściany lasu na wysokości miejscowości Rosochackie. Dalej projektowana droga przed Kukowem włącza się ponownie w istniejącą drogę nr 65.

Obwodnica Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65  jest już drugą obwodnicą w województwie warmińsko-mazurskim realizowaną w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Budowa pierwszej, zachodniej obwodnicy Mrągowa, rozpocznie się we wrześniu tego roku.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.