mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na ostani odcinek ósemki na Podlasiu

Przetarg na ostani odcinek ósemki na Podlasiu

Ruszył trzeci tej jesieni przetarg na podlaski fragment S8 łączącej Białystok z Warszawą. Ogłoszone postępowanie wyłoni wykonawcę  odcinka od granicy województwa mazowieckiego do istniejącej  obwodnicy  Zambrowa. Tym samym wszystkie planowane do realizacji fragmenty S8 na Podlasiu są już objęte postępowaniami przetargowymi, a ich realizacja planowana jest na lata 2014-2017.

Przetarg na ostani odcinek ósemki na Podlasiu
Po  przetargach rozpisanych we wrześniu i październiku  tego roku na poszczególne części podlaskiej drogi ekspresowej S8, przyszedł wreszcie czas na odcinek ostatni - ma on 14,9 km. Zaplanowany został - tak jak poprzednie - jako dwujezdniowa droga ekspresowa z jednym węzłem Szumowo , czternastoma obiektami inżynierskimi, drogami serwisowymi oraz elementami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także urządzeniami ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przeciwolśnieniowe, nasadzenia).

Ogłaszane w tym roku postępowania, mają tryb przetargu ograniczonego. W pierwszy etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlega  potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (maksymalnie 20 wykonawców w postępowaniu) otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, a kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena ale również termin wykonania oraz okres gwarancji.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Polskie drogi 2015-11-24

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.