mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na ostatni odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy

Przetarg na ostatni odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy

Mazowiecki oddział GDDKiA  ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę kolejnego – ok. 18,5 km  fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy, czyli drogi ekspresowej S2 od  węzła Puławska do węzła Lubelska.

Przetarg na ostatni odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy
18,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S2 jest brakującym ogniwem warszawskiego ringu. Połączy autostradę A2 z drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina.

Zadanie zostało podzielone na 3 odcinki realizacyjne:

- odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu  pod Ursynowem

- odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę

- odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

- Przetarg jest dwuetapowy. W pierwszym etapie złożone przez zainteresowane firmy wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zostaną sprawdzone pod względem formalnym. Termin złożenia wniosków mija 28.02.2014r. Oceniane będzie doświadczenie i potencjał techniczny, kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy.
Chętni do realizacji inwestycji, w pierwszym etapie mogą złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na dowolną ilość zadań. Ofertę cenową mogą złożyć na realizację jednego z odcinków. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (maksymalnie 20 wykonawców w postępowaniu) otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, gdzie kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena ale również okres gwarancji - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach inwestycji przewidziana jest m.in. budowa:

- drogi ekspresowej posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu

- tunelu pod Ursynowem

- mostu przez Wisłę

- estakad nad Mazowieckim Parkiem

- 4 węzłów „Ursynów”, „Przyczółkowa”, „Wał Miedzeszyński”, „Patriotów” oraz docelowo przewidziano dodatkowy węzeł „Czerniakowska Bis”, który usytuowany będzie na odcinku pomiędzy węzłami „Przyczółkowa” i „Wał Miedzeszyński”.

- urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Realizacja planowana jest na lata 2015-2019.

Na jesieni tego roku oddane do ruchu zostało 20 kilometrów Południowej Obwodnicy Warszawy od węzła Konotopa do węzła Puławska wraz z połączeniem z węzłem Marynarska. Inwestycja kosztowała 4,04 mld  zł (wraz z dokumentacją, wykupem gruntów, budową i nadzorem nad realizacją prac).

 
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~warszawiak 2013-12-22

Żeby to wszystko miało ręce i nogi, wymieniony w artykule odcinek tzw S2 powinien powstać razem z odcinkiem A2 od węzła "Lubelska" do początku istniejącej autostradowej obwodnicy Mińska Maz. Na w/w odcinek A2 również powinien być ogłoszony identyczny przetarg. Tymczasem na A2 ogłoszono tylko przetarg na jakieś "przygotowanie projektu budowy". Przyznam się, że jest to niepokojące. Patrz też mój post do porzedniego artykułu: "Ruszą prace dla wschodniego odcinka A2." Na koniec. Kiedy wreszcie otwarte w sierpniu i we wrześniu b.r. odcinki południowej obwodnicy Warszawy S79 i tzw S2 będą oznaczone, jako ekspresówki? Czy znaki "droga ekspresowa" są przekreślone specjalnie, żeby policja z "suszarkami" odbiła trochę kosztów jej budowy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando