mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na ponad 20 km odcinek ekspresowej siódemki

Przetarg na ponad 20 km odcinek ekspresowej siódemki

Przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego z małopolskim ogłosił kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na lata 2011-2012 i ma być współfinasowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przetarg na ponad 20 km odcinek ekspresowej siódemki
W pierwszym etapie przetargu trwającym do 2 lipca przyjmowane są wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu postępowania przetargowego, podczas którego składane będą oferty cenowe-informuje GDDKiA Oddział w Kielcach.

W ramach inwestycji powstanie nowy dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 21 kilometrów z czterema węzłami w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu. Nowa droga będzie biegła po śladzie już istniejącej, wyjątkiem będzie jedynie 3-kilometrowa obwodnica Wodzisławia omijająca miejscowość po stronie wschodniej. Zaplanowano aż 36 obiektów inżynierskich typu mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi zbiorcze.

Odcinek Jędrzejów – granica województwa to kolejny krok w budowie całego świętokrzyskiego odcinka drogi ekspresowej S7. W ubiegłym roku został oddany do użytku węzeł Kielce Północ. W przyszłym roku zakończy się budowa odcinka Skarżysko - Wystepa. W tym roku rozpoczną się inwestycje na obwodnicy Kielc i odcinku od Skarżyska do granicy województwa świętokrzyskiego z mazowieckim. Trwają przygotowania do budowy odcinka drogi S7 Chęciny – Jędrzejów. Wiosek o decyzję środowiskową złożony został w maju 2010.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~astrolog 2010-06-08

A o jakich odcinkach mowisz? Obwodnica Kielc jest po remoncie juz 8 lat i sie bardzo dobrze trzyma, odcinek od Grojca do Radomia - super sie jezdzi. Zakopianka do Lubnia - rewelka. Gorzej sie jezdzi po niektorych odcinkach autostrady, niz po istniejacych odcinkach S7.

~obserwator 2010-06-08

Ciekawe, czy też będą tak spartolone jak pozostałe odcinki S7?...

~astrolog 2010-06-07

To naprawde bardzo dobry news i trzeba sie tylko cieszyc. Jedynie czego szkoda, to, ze duzo wazniejszy odcinek od Checin (Kielce) do Jedrzejowa bedzie budowany dopiero za kilka lat. Tam jest bardzo duzy ruch, duzo terenow zabudowanych, zakazy wyprzedzania.Wlasciwie to najwazniejszy odcinek S7 do zrobienia, ale tam wylazy te kwestie z Natura 2000. Tak czy inaczej niedlugo bedziemy mogli przejechac dwupasmowa droga ekspresowa niemal od Warszawy (zostanie odcinek od Grojca do Warszawy) do Kielc. Niedlugo zostana wylonieni zwyciezcy przetargow na odcinki: obwodnica Radomia, Radom - Skarzysko (dwa odcinki), oraz druga nitka obwodnicy kieleckiej. Juz sie super jedzie od Radomia do Warszawy, jest przetarg na wylot z Al. Jerozolimskich na poludnie, wiec z Warszawy sie naprawde bedzie fajnie dostac na poludnie. Najgorzej jest niestety z tym nieszczesnym odcinkiem od Slomnikow do Krakowa, tu jest totalna zima. Wielkie gratulacje dla kieleckiego oddzialu GDDKiA za pracowitosc i dobra organizacje!

~optymista 2010-06-07

kolejna dobra wiadomosc! :) co prawda cala S7 na Euro2012 sie nie zepnie, ale bedzie jej ponad 50% pytanie, co z malopolska czescia S7, kiedy beda przetargi i kiedy wykonawstwo?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.