mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg na rozbudowę obwodnicy Słupska i drogę S6

Przetarg na rozbudowę obwodnicy Słupska i drogę S6

Rozbudowę Obwodnicy Słupska o drugą jezdnię oraz budowę odcinka między Słupskiem a Lęborkiem przewidują dwa przetargi na realizację drogi ekspresowej S6. Oba według formuły projektuj i buduj.

Przetarg na rozbudowę obwodnicy Słupska i drogę S6
W dniu 23 września br. zostały ogłoszone dwa przetargi ograniczone, dwuetapowe na projekty i budowę drogi ekspresowej S6. Pierwszy obejmuje rozbudowę istniejącej Obwodnicy Słupska do pełnych dwóch jezdni. Będą to trzy odcinki o łącznej długości ok. 9,5 km. W ramach inwestycji powstanie między innymi drugi most przez Słupię. Prace projektowe, roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny być ukończone w ciągu od 30-33 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Drugi przetarg obejmuje budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk - Lębork z podziałem na 3 części:
- część nr 1: koniec obwodnicy Słupska - w. Bobrowniki (z węzłem) - długość ok. 16 km, budowa dwóch węzłów drogowych: Budy i Bobrowniki;
- część nr 2: w. Bobrowniki (bez węzła) - w. Skórowo (z węzłem) - długość ok. 13 km, budowa dwóch węzłów drogowych: Rzechcino i Skórowo;
- część nr 3: w. Skórowo (bez węzła) - w. Leśnice (z węzłem) - długość ok. 11 km, budowa węzła drogowego: Leśnice.

Na realizację tych zadań przewidziano termin 34-37 miesięcy, przy czym podobnie jak w poprzednim przetargu do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych.

Kryterium oceny ofert w obu przetargach zostało określone następująco: cena - 90%, gwarancja - 5% i termin wykonania - 5%. Termin składania przez oferentów wniosków o udział w postępowaniach upływa w dniu 05 listopada 2015 r.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~warszawiak 2015-09-29

Niestety nie zawsze buduje się tak, jak trzeba. Przykład: S19 Sokołów Młp-Stobierna. Oto artykuł z tego portalu z dnia 16.07.2015 r. i mój komentarz z dnia 19.07.2015 r.: http://motogazeta.mojeauto.pl/Polskie_drogi/Jest_ZRID_na_S19_Sokolow_Mlp_Stobierna,a,259972.html

~Kociewiak 2015-09-28

Tak sie niestety budowalo w Polsce jeszcze kilka lat temu, np S22, obwodnica Gorzowa Wlkp itd. Ale coraz czesciej buduje sie juz od razu tak jak trzeba.

~warszawiak 2015-09-26

Szlag mnie trafia. Nie, nie, nie dlatego, że został ogłoszony przetarg na potrzebną drogę. Że został, to bardzo dobrze. Chodzi o obwodnicę Słupska wybudowaną parę lat temu. Poruszałem już ten temat wielokrotnie na tym portalu. Dlaczego, do diabła, nie zrobiono od razu dwóch jezdni? Sprawa na tym odcinku byłaby załatwiona. Teraz znowu będą koło Słupska podczas budowy zatory i zostanie wyrzucone w błoto ileś tam publicznych pieniędzy. Tak, wyrzucone w błoto, bo zawsze budowa od razu dwóch jezdni jest per saldo tańsza od budowy najpierw jednej, a po pewnym czasie dobudowy drugiej. O trudnościach dla kierowców i niepotrzebnej stracie czasu nie wspominam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.