mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetarg opóźni budowę obwodnicy Augustowa

Przetarg opóźni budowę obwodnicy Augustowa

Planowana budowa obwodnicy Augustowa nie może się rozpocząć, gdyż potrzebna jest dokumentacja środowiskowa. Niestety wszystko wciąż odciąga się w czasie, ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie może rozstrzygnąć przetargu.

Przetarg opóźni budowę obwodnicy Augustowa
W związku z postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz ustaleniami Okrągłego Stołu w sprawie obwodnicy Augustowa, Minister Środowiska po raz kolejny będzie musiał wydać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na budowę drogowego obejścia Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8. Jednak żeby decyzja mogła zostać wydana, niezbędne jest opracowanie materiałów do wniosku o decyzję, które będą obejmować analizę i opinię na temat trzech wariantów trasy.

Problem w tym, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad cały czas nie może rozstrzygnąć przetargu na wybór wykonawcy dokumentacji. Okazuje się, że w praktyce cała inwestycja jest blokowana przez ten przetarg. Do tej pory miały GDDKiA ogłaszała już trzy przetargi. W we wszystkich startowała tylko jedna firma, DHV. Niestety za każdym razem złożona przez firmę oferta przekraczała kwotę jaką drogowcy mogą przeznaczyć na to zadanie. Oferta złożona 15 maja bieżącego roku była tylko nieznacznie wyższa, zatem o tym, czy przetarg zostanie rozstrzygnięty, zadecyduje Generalny Dyrektor. Jeśli jednak GDDKiA odrzuci ofertę, to będzie musiała zorganizować kolejny przetarg, co znów przedłuży okres oczekiwania, a nie wiadomo czy tym razem sytuacja także się nie powtórzy.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Audi R8 V10 – on the way!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~ddd 2008-05-20

Spokojnie, w końcu obwodnica Augustowa powstanie, jak nie za 30 to za 50 lat.

~Remek 2008-05-17

Hehe, dobre. Ciekawe ile jeszcze potrwa ta ciucubabka...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.