mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetargi na A2 Łódź-Warszawa ogłoszone

Przetargi na A2 Łódź-Warszawa ogłoszone

GDDKiA ogłosiła przetargi na budowę autostrady A2 z Łodzi do Warszawy oraz na nadzór nad budową. Trasa powstanie w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Podpisanie umów przewidziane jest na wrzesień 2009 roku. Firmy mają na projekt i budowę 32 miesiące. Kierowcy będą mogli przejechać tym odcinkiem na Euro 2012.

Przetargi na A2 Łódź-Warszawa ogłoszone
Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy (91 km) została podzielona na pięć odcinków. „Znacząco zwiększy to konkurencyjność i możliwe jest uzyskanie niższej ceny. Dodatkowo, krótsze odcinki spowodują skrócenie czasu realizacji. Dla skoordynowania prac dla wszystkich odcinków wybrany zostanie jedna firma nadzorująca i projekt i budowę” – informuje GDDKiA.

Odcinek Łódź-Warszawa, zgodnie z warunkami ogłoszonego w piątek przetargu, powstanie w systemie Projektuj i Buduj. System ten został wybrany przez GDDKiA jako najbardziej optymalny dla jak najszybszego uruchomienia tego odcinka A2. W systemie Projektuj i Buduj wybierany jest jeden wykonawca tak do projektu budowlanego, jak i do budowy. Pozwala to zaoszczędzić czas na wyłanianie wykonawcy w odrębnym przetargu, a także eliminuje potencjalne konflikty podczas budowy między projektantem a wykonawcą.

Podobne wiadomości:

Porozumienie w sprawie działki na A2

Porozumienie w sprawie działki na A2

Polskie drogi 2009-03-23

Będzie kredyt na A2

Będzie kredyt na A2

Polskie drogi 2009-03-18

Komentuj:

~warszawiak 2009-04-06

Ja już nie mam sily komentować wiecznych problemów z A2 Stryków -Konotopa. (patrz moje wcześniejsze posty "w tym temacie") Największa polska kompromitacja drogowa trwa w najlepsze. Grabarczyk stracił resztki honoru i powinien podać się jak najszybciej do dymisji. Oczywiście , że tego nie zrobi, będzie dalej opowiadał dyrdymały, a dlaczego tego nie zrobi?, bo stracił resztki honoru.

~a ile będzie bramek opłat? 2009-04-02

Jeśli będzie pięciu wykonawców odcinka 90km to wychodzi, że co 18 km będzie bramka, przecież każdy będzie musiał zarobić

~Greg12 2009-03-31

Szanse są niewielkie że w polskim systemie to zadziała. Chociaż pokusa jest zawrotna. Pierwszy raz w życiu coś by się udało pobudować w takim tempie. Dodatkowa zachentą dla wszystkich jest możliwość finansowania całości w 80% z funduszy UE. Trzeba "tylko" mieć w porządku wszystkie papiery. A to może być za wiele na biedne głowy naszych decydento-działaczy. W każdym razie trzymam mocno kciuki.

~myślący 2009-03-31

A tak swoją drogą to inwestycja opisywana jest jako odcinek Łódź- Warszawa, ale gdy zostanie oddana do ruchu to będzie odcinek (bez czepiania szczegółów) Stryków (Stryków II?) - Konotopa. Jak trzeba propagandowo, to można nazwę normalną wymyślić, jak trzeba urzędowo to gdaka takie dziwy prawi że biegać z kompasem i mapą!

~realista 2009-03-31

do ~p: tylko musiałby to być DUŻY meteoryt, najlepiej tunguski bis. wtedy oprócz miejsca na drogi zniknąłby również sejm i reszta :o)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.