mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetargi na A2 Łódź-Warszawa ogłoszone

Przetargi na A2 Łódź-Warszawa ogłoszone

GDDKiA ogłosiła przetargi na budowę autostrady A2 z Łodzi do Warszawy oraz na nadzór nad budową. Trasa powstanie w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Podpisanie umów przewidziane jest na wrzesień 2009 roku. Firmy mają na projekt i budowę 32 miesiące. Kierowcy będą mogli przejechać tym odcinkiem na Euro 2012.

Przetargi na A2 Łódź-Warszawa ogłoszone
Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy (91 km) została podzielona na pięć odcinków. „Znacząco zwiększy to konkurencyjność i możliwe jest uzyskanie niższej ceny. Dodatkowo, krótsze odcinki spowodują skrócenie czasu realizacji. Dla skoordynowania prac dla wszystkich odcinków wybrany zostanie jedna firma nadzorująca i projekt i budowę” – informuje GDDKiA.

Odcinek Łódź-Warszawa, zgodnie z warunkami ogłoszonego w piątek przetargu, powstanie w systemie Projektuj i Buduj. System ten został wybrany przez GDDKiA jako najbardziej optymalny dla jak najszybszego uruchomienia tego odcinka A2. W systemie Projektuj i Buduj wybierany jest jeden wykonawca tak do projektu budowlanego, jak i do budowy. Pozwala to zaoszczędzić czas na wyłanianie wykonawcy w odrębnym przetargu, a także eliminuje potencjalne konflikty podczas budowy między projektantem a wykonawcą.

Podobne wiadomości:

W kwietniu ruszy budowa A2 do Świecka

W kwietniu ruszy budowa A2 do Świecka

Polskie drogi 2009-02-06

Porozumienie w sprawie działki na A2

Porozumienie w sprawie działki na A2

Polskie drogi 2009-03-23

Komentuj:

~warszawiak 2009-04-06

Ja już nie mam sily komentować wiecznych problemów z A2 Stryków -Konotopa. (patrz moje wcześniejsze posty "w tym temacie") Największa polska kompromitacja drogowa trwa w najlepsze. Grabarczyk stracił resztki honoru i powinien podać się jak najszybciej do dymisji. Oczywiście , że tego nie zrobi, będzie dalej opowiadał dyrdymały, a dlaczego tego nie zrobi?, bo stracił resztki honoru.

~a ile będzie bramek opłat? 2009-04-02

Jeśli będzie pięciu wykonawców odcinka 90km to wychodzi, że co 18 km będzie bramka, przecież każdy będzie musiał zarobić

~Greg12 2009-03-31

Szanse są niewielkie że w polskim systemie to zadziała. Chociaż pokusa jest zawrotna. Pierwszy raz w życiu coś by się udało pobudować w takim tempie. Dodatkowa zachentą dla wszystkich jest możliwość finansowania całości w 80% z funduszy UE. Trzeba "tylko" mieć w porządku wszystkie papiery. A to może być za wiele na biedne głowy naszych decydento-działaczy. W każdym razie trzymam mocno kciuki.

~myślący 2009-03-31

A tak swoją drogą to inwestycja opisywana jest jako odcinek Łódź- Warszawa, ale gdy zostanie oddana do ruchu to będzie odcinek (bez czepiania szczegółów) Stryków (Stryków II?) - Konotopa. Jak trzeba propagandowo, to można nazwę normalną wymyślić, jak trzeba urzędowo to gdaka takie dziwy prawi że biegać z kompasem i mapą!

~realista 2009-03-31

do ~p: tylko musiałby to być DUŻY meteoryt, najlepiej tunguski bis. wtedy oprócz miejsca na drogi zniknąłby również sejm i reszta :o)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando