mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetargi na A-1 i A-2 na finiszu

Przetargi na A-1 i A-2 na finiszu

Kto wybuduje odcinki A-1 Stryków – Pyrzowice i A-2 Stryków- Konotopa? Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad już niedługo poznamy zwycięzców obu przetargów na budowę tych ważnych tras. O te kontrakty walczą po dwa konsorcja.

Przetargi na A-1 i A-2 na finiszu
Autostrady A-1 i A-2 to dwa ważne szlaki komunikacyjne, które powinny w całości powstać do Euro 2012, jednak do tej pory nie było to takie pewne. Na szczęście widać już przyspieszenie prac. GDDKiA ma wkrótce rozstrzygnąć dwa ważne przetargi. Chodzi o 180 km fragment A-1 ze Strykowa do Pyrzowic i 91 km odcinek A-2 ze Strykowa do Konotopy. GDDKiA zapewnia, że oba odcinki powstaną do 2011 roku. Najpierw jednak trzeba wybrać zwycięzców w obu postępowaniach przetargowych.

W przypadku przetargu na budowę A-1, 30 maja bieżącego roku zostały złożone dwie oferty. Komisja przetargowa będzie musiała wybrać jedno z konsorcjów: Autostradę Południe S.A., w skład której wchodzą: Cintra Conessiones, Budimex S.A. i Ferrovial – Agroman lub Autostradę Centralną S.A., w skład której wchodzą: Strabag AG, A-Way, Hochtief PPP Solutions, Mota – Engil SGPS S.A. oraz Egis Projects S.A. Zgodnie z procedurą przetargową w ciągu kilku tygodni zakończona zostanie ocena ofert, a następnie rozpoczną się negocjacje z tymi firmami, których oferty będą spełniały postawione wymagania formalne. GDDKiA planuje, że podpisanie umowy na ten odcinek A-1 nastąpi na przełomie III i IV kwartału 2008 roku.

Jednocześnie GDDKiA musi rozstrzygnąć drugi przetarg, na budowę A-2, w którym oferty złożyły dwa konsorcja: Autostrada Południe S.A., w skład której wchodzą: Cintra Conessiones, Budimex S.A. i Ferrovial – Agroman oraz Autostrada Mazowsze S.A., w skład której wchodzą: Autostrade S.p.A., Stalexport Autostrada Dolnośląska S.A. i Stalexport S.A. Oferty zostały złożone 31 marca i zakończyła się już ich ocena. Zgodnie z procedurą przetargową w najbliższym czasie rozpoczną się negocjacje z obiema firmami. GDDKiA przewiduje, że umowa na ten odcinek A2 zostanie podpisane jeszcze latem 2008 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Audi A1 Cabrio – konkurent Mini

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Alfista 2008-06-25

Jakby zaczęto realizować te odcinki tak jak planuje gdaka, to byłby naprawdę spory sukces. To przecież razem ponad 270km :) A żyjemy w Polsce nie w Chinach!

~daro 2008-06-05

2005? z 2013 bym sie zgodzil bo to za jego rzadow powstal plan budowy autostrad, ale z tego co wiem to nigdy nie mowil o 2005r...

~maczas 2008-06-04

Chciałbym zauważyć, że Marek Pol, kiedy był ministrem, zapraszał nas na wszystkie autostrady w 2005 r.:)

~a 2008-06-04

"Już niedługo"- to stwierdzenie to chyba jakiś żart, to powinno być już dawno wybudowane

~qaz 2008-06-04

A wszystko trwa i trwa. Jedyne czego nie mamy w przypadku budowy A1 i A2 to czasu przed Euro 2012. Pieniędzy jest sporo więc oby tylko nie było kolejnych odwołań i ponownych przetargów bo w tym tempie to po tych odcinkach w roku 2012 będą jeździć walce lub koparki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando