mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetargi na A-1 i A-2 na finiszu

Przetargi na A-1 i A-2 na finiszu

Kto wybuduje odcinki A-1 Stryków – Pyrzowice i A-2 Stryków- Konotopa? Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad już niedługo poznamy zwycięzców obu przetargów na budowę tych ważnych tras. O te kontrakty walczą po dwa konsorcja.

Przetargi na A-1 i A-2 na finiszu
Autostrady A-1 i A-2 to dwa ważne szlaki komunikacyjne, które powinny w całości powstać do Euro 2012, jednak do tej pory nie było to takie pewne. Na szczęście widać już przyspieszenie prac. GDDKiA ma wkrótce rozstrzygnąć dwa ważne przetargi. Chodzi o 180 km fragment A-1 ze Strykowa do Pyrzowic i 91 km odcinek A-2 ze Strykowa do Konotopy. GDDKiA zapewnia, że oba odcinki powstaną do 2011 roku. Najpierw jednak trzeba wybrać zwycięzców w obu postępowaniach przetargowych.

W przypadku przetargu na budowę A-1, 30 maja bieżącego roku zostały złożone dwie oferty. Komisja przetargowa będzie musiała wybrać jedno z konsorcjów: Autostradę Południe S.A., w skład której wchodzą: Cintra Conessiones, Budimex S.A. i Ferrovial – Agroman lub Autostradę Centralną S.A., w skład której wchodzą: Strabag AG, A-Way, Hochtief PPP Solutions, Mota – Engil SGPS S.A. oraz Egis Projects S.A. Zgodnie z procedurą przetargową w ciągu kilku tygodni zakończona zostanie ocena ofert, a następnie rozpoczną się negocjacje z tymi firmami, których oferty będą spełniały postawione wymagania formalne. GDDKiA planuje, że podpisanie umowy na ten odcinek A-1 nastąpi na przełomie III i IV kwartału 2008 roku.

Jednocześnie GDDKiA musi rozstrzygnąć drugi przetarg, na budowę A-2, w którym oferty złożyły dwa konsorcja: Autostrada Południe S.A., w skład której wchodzą: Cintra Conessiones, Budimex S.A. i Ferrovial – Agroman oraz Autostrada Mazowsze S.A., w skład której wchodzą: Autostrade S.p.A., Stalexport Autostrada Dolnośląska S.A. i Stalexport S.A. Oferty zostały złożone 31 marca i zakończyła się już ich ocena. Zgodnie z procedurą przetargową w najbliższym czasie rozpoczną się negocjacje z obiema firmami. GDDKiA przewiduje, że umowa na ten odcinek A2 zostanie podpisane jeszcze latem 2008 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1 Cabrio – konkurent Mini

auto motor i sport 0000-00-00

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Alfista 2008-06-25

Jakby zaczęto realizować te odcinki tak jak planuje gdaka, to byłby naprawdę spory sukces. To przecież razem ponad 270km :) A żyjemy w Polsce nie w Chinach!

~daro 2008-06-05

2005? z 2013 bym sie zgodzil bo to za jego rzadow powstal plan budowy autostrad, ale z tego co wiem to nigdy nie mowil o 2005r...

~maczas 2008-06-04

Chciałbym zauważyć, że Marek Pol, kiedy był ministrem, zapraszał nas na wszystkie autostrady w 2005 r.:)

~a 2008-06-04

"Już niedługo"- to stwierdzenie to chyba jakiś żart, to powinno być już dawno wybudowane

~qaz 2008-06-04

A wszystko trwa i trwa. Jedyne czego nie mamy w przypadku budowy A1 i A2 to czasu przed Euro 2012. Pieniędzy jest sporo więc oby tylko nie było kolejnych odwołań i ponownych przetargów bo w tym tempie to po tych odcinkach w roku 2012 będą jeździć walce lub koparki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.