mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetargi na ekspresową trasę na Podkarpaciu

Przetargi na ekspresową trasę na Podkarpaciu

Ogłoszono 2 przetargi na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim. Ogłoszenie postępowań przetargowych było możliwe dzięki decyzji Rady Ministrów, która na wniosek Ministra Transportu zatwierdziła do realizacji załącznik nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015.

Przetargi na ekspresową trasę na Podkarpaciu
Ogłoszone przetargi dotyczą drogi ekspresowej S19 na odcinku od Stobiernej do Sokołowa Małopolskiego oraz od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe.

Zakres pierwszego odcinka obejmuje wykonanie drogi o przekroju 2+1 i długości 12,5 km wraz z budową obiektów inżynierskich oraz węzła Sokołów Małopolski na drodze wojewódzkiej nr 875. Droga będzie omijać Sokołów Młp. od strony wschodniej i bezpośrednio połączy się z już oddanym do ruchu odcinkiem drogi ekspresowej S19 Stobierna – Rzeszów. Drugi odcinek będzie miał długość 6,3 km. Jest powiązany z realizowanym obecnie odcinkiem drogi S19 węzeł Rzeszów Zachód – węzeł Świlcza. Zakres robót obejmuje wykonanie docelowo drogi 2-wu jezdniowej, 4-ro pasowej wraz z budową obiektów inżynierskich, węzła, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska. Odcinek ten stanowić będzie kolejną część autostradowej obwodnicy Rzeszowa.

Oba odcinki S19 będą realizowane w systemie optymalizuj – buduj.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.