mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetargi na nowe odcinki dróg ekspresowych

Przetargi na nowe odcinki dróg ekspresowych

Ogłoszono kolejne przetargi na nowe kilometry dróg ekspresowych. Postępowania przetargowe objęły pięć odcinków dróg ekspresowych: S5 i S7. W sumie prawie 70  km nowych dróg. Do końca roku zostaną ogłoszone jeszcze postępowania na budowę ponad 400 km.

Przetargi na nowe odcinki dróg ekspresowych
Trzy odcinki drogi ekspresowej S5 w województwie dolnośląskim zostaną zrealizowane w modelu projektuj i buduj. Na realizację wykonawcy będą mieli od 30 do 33 miesięcy od dnia podpisania umowy (bez okresów zimowych). W systemie tradycyjnym zaś powstaną dwa odcinki drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim -  termin realizacji został określony na 20-23 miesiące od zawarcia umowy (bez okresów zimowych).

Realizacja drogi ekspresowej S5 została podzielona na trzy odcinki, od węzła Widawa do Korzeńska - w sumie 48 km. Wybudowana droga zapewni ekspresowe powiązanie województwa dolnośląskiego z krajowym układem województwa wielkopolskiego i Polski północnej a także – poprzez autostradę A8 - Autostradową Obwodnicę Wrocławia (AOW) z południowym i zachodnim rejonem województwa dolnośląskiego.

Postępowania przetargowe na budowę drogi ekspresowej S7 obejmują dwa zadania: Ostróda Południe - Rychnowo (9,4 km) i  Rychnowo – Olsztynek Zachód (10, 7 km). W rezultacie, po zakończeniu inwestycji, od Elbląga do granicy województwa w Napierkach siódemka będzie na całej długości drogą klasy S (droga ekspresowa). To łącznie ponad 140 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, dzięki której podniesie się bezpieczeństwo a podróż z Elbląga do Warszawy skróci się o ok. 40 minut.

W tym roku GDDKiA ogłosiła już postępowania na 21 odcinków na 257 km dróg ekspresowych. Do końca tego roku ogłoszone zostaną jeszcze ok. 33 postępowania na 475 kilometry. Wśród nich będą m.in.: pozostałe odcinki S3 w województwie dolnośląskim, S5 w woj. wielkopolskim, S7 w kierunku południowym od Warszawy czy S8 w kierunku Białegostoku.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe droga ekspresowa

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~dpl1000 2013-07-11

wiesz co oberwator,to chyba ty w dupie byles i gowno widziales,bo idealnie nigdzie nie ma, w polsce w ostatnim czasie dobrych drog przybywa bardzo szybko i to jest fakt,ale jak ktos jest nieudacznikiem i jezdzi starym gratem to narzeka na drogi i rzad,bo musi jakos leczyc swoje kompleksy,no nie??? nie pozdrawiam

~obserwator 2013-07-11

*sz

~obserwator 2013-07-11

~precz z pajacami - wiesz jak to mówią, w d...ie byłeś, g...no widziałeś. Troche pojeździsz po Europie, poznasz świata, zobaczysz jak to wyląda, jak jest profesjonalnie arzdzane i planowane, wtedy możemy porozmawiać. A teraz z twoją filozofią, to kufaja, worek kartofli i do łopaty, bo przecież wież, "mógł zabić"... zenada.pl

~precz z pajacami 2013-07-03

sami jesteście żenady. nie budują, źle. budują też źle. polactwo jedne, narzekactwo.

~obserwator 2013-07-03

~lk, no coż taki kraj, zenada.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.