mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przetargi na przebudowę ulic Szczecina

Przetargi na przebudowę ulic Szczecina

Trzech wykonawców chce przebudować ulicę Potulicką i fragment ul. Narutowicza w Szczecinie.

Przetargi na przebudowę ulic Szczecina
Najniższą ofertę złożyła firma Energopol Szczecin S.A., który chce realizować zadanie za kwotę ponad 35 mln zł. Najwyższą konsorcjum Eurovia Polska – Eurovia C.S. zaproponowana cena to ponad 55,8 mln zł.

Miasto Szczecin aplikuje o środki zewnętrzne na modernizację ulicy Potulickiej i Narutowicza z Regionalnego Programu Operacyjnego.
 
W ramach prac, które mają potrwać 24 miesiące wymieniona zostanie infrastruktura podziemna, wybudowane zostanie nowe torowisko, sieć trakcyjna. Kierowcy będą mieli do dyspozycji przebudowane jezdnie i miejsca postojowe. Wybudowane zostaną nowe chodniki.
 
Prace swoim zasięgiem obejmą:

- przebudowę ulicy Potulickiej od skrzyżowania z ulicą Narutowicza (łącznie ze skrzyżowaniem) do końca pasa drogowego wraz z pętlą tramwajową,
- przebudowę ulicy Narutowicza na odcinku od ulicy Potulickiej do ulicy 3 Maja (razem ze skrzyżowaniem) w zakresie nawierzchni drogowej torowiska tramwajowego oraz sieci tramwajowej,
- renowację kanału ogólnospławnego o długości około 244 m, zlokalizowanego w ul. Narutowicza w Szczecinie na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Potulickiej.

Na skrzyżowaniu ul. Potulickiej i Narutowicza ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna.
Tematy w artykule: Szczecin drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Lifestylowy maluch Opla będzie teraz dostępny w kolejnej, specjalnej wersji. Model Adam Black Jack lada moment pojawi się w polskich salonach, a importer właśnie opublikował cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech