mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przez granicę w Świecku dwójką w nowej odsłonie

Przez granicę w Świecku dwójką w nowej odsłonie

Autostrada A2, której lubuski odcinek już lada dzień zostanie oddany do ruchu, kończy się 2 km przed granicą w Świecku. I co dalej? Bez obaw, droga nie kończy się w polu. Wzorowo i na dodatek w nowatorskiej technologii wyremontowany został odcinek krajowej „dwójki”, na który niemal niezauważalnie zjedziemy z autostrady - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przez granicę w Świecku dwójką w nowej odsłonie
Jest to odcinek, ktory łączy koncesyjny odcinek autostrady A2 z obszarem byłego przejścia granicznego w Świecku i dalej do granicy z Niemcami. Remont trwał nieco ponad pół roku i kosztował prawie 17 milionów złotych. Już od października bez przeszkód można po nim jeździć.

„Dwójka” w tym miejscu ma przekrój taki, jak autostrada – dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W nawiązaniu do technologii betonowej, w której powstał lubuski odcinek A2, przy przebudowie wykorzystano rzadko stosowaną technologię white-topping (biała nakładka). Polega ona na wzmocnieniu nawierzchni bitumicznej betonową nakładką. Dla użytkowników więc niczym nie będzie się ona różniła od tej na autostradzie. Ponadto podjęto decyzję o eksperymentalnym zastosowaniu zbrojenia ciągłego na jezdni północnej rządowego odcinka, zamiast tradycyjnych płyt dyblowanych. Zestawienie obok siebie dwóch metod - tradycyjnej na odcinku południowym i nowatorskiej na północnym, ma pozwolić na obserwację i ocenę, która z nich okaże się trwalsza i tańsza w bieżącym utrzymaniu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

BMW tuninguje klucze

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Alfista 2011-12-01

"Zestawienie obok siebie dwóch metod - tradycyjnej na odcinku południowym i nowatorskiej na północnym, ma pozwolić na obserwację i ocenę, która z nich okaże się trwalsza i tańsza w bieżącym utrzymaniu." Bardzo dobry pomysł! Popieram!

~Majkel333 2011-11-30

Co ty opowiadasz jestem z Czewy i żadnych łat tam nie ma

~piter 2011-11-30

Taki white tapping szastosowano też na skrzyżowaniu koło czestochowy (obok salonu Opla) - już połatany po2 latach eksploatacji w kilkudziesięciu miejscach...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.