mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przybędzie 50 km nowych tras

Przybędzie 50 km nowych tras

Autostrada A4, drogi ekspresowe S17 i S3 – kolejne odcinki na tych drogach zostaną w tym tygodniu przekazane we władanie kierowcom. W sumie prawie 50 km. W zeszłym roku było ponad 700 km, w tym ma być 400 km.

Przybędzie 50 km nowych tras
Pierwszy do sieci dróg krajowych zostanie w poniedziałek około 14.00 włączony odcinek S3 w. Jordanowo - węzeł Świebodzin Północ w województwie lubuskim, który połączy S3 z autostradą A2. Kilka godzin później kierowcy będą mogli pojechać autostradą A4 również na odcinku Jarosław Wschód do w. Przemyśl (woj. podkarpackie). Dzień później, we wtorek około południa otwarta do ruchu zostanie droga ekspresowa S17 na odcinku węzeł Sielce-Bogucin (woj. lubelskie).
Tematy w artykule: autostrady drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~warszawiak 2013-05-29

Niezupełnie tak. Otóż sprawa w sądzie ciągnie się do dzisiaj. Natomiast GDDKiA w grudniu 2009 r.zerwała kontrakt z Alpine Bau, ogłosiła nowy przetarg, który....ponownie wygrała Alpine Bau. Drugą umowę GDDKiA podpisała z nimi bodajże w październiku 2010 r. Czyli 10 miesięcy w plecy i wrócono do punktu wyjścia. To pytam się, po jaką cholerę zrywano kontrakt ??? A żaden sąd nie kazał tego nowego kontraktu podpisywać. Oczywiście, jezeli Alpine Bau nie ma racji, to powinna być wywalona z Polski co najmniej na 20 lat, a nie tylko na trzy. Ale za czteroletnie co najmniej opóźnienie są odpowiedzialni urzędasy z ministerstwa i z GDDKiA i oni już dawno powinni być dyscyplinarnie wywaleni na zbity pysk za dopuszczenie do tej sytuacji, oczywiście bez prawa do jakiejkolwiek odprawy. Gdyby sąd przypadkiem stwierdził, że w tym sporze Alpine Bau ma rację (ja nie rozstrzygam, kto, tylko czekam na finał sprawy sądowej), to nie tylko powinni być na zbity pysk wywaleni, ale jeszcze odpowiadać karnie za popełnienie przestępstwa.

~astrolog 2013-05-29

Rozpedzona na 4 wiatry powinno byc Alpine Bau. Ta firma wygrala przetarg (niestety) i olala robote (po raz drugi). Gdy GDDKiA chciala ich udupic za pierwsze opuszczenie A1 to polecieli do sadu, ktory kazal Gdace im ten przetarg ponownie przejac. Najgorsze jest to, ze te lobuzy, ci gangsterzy i zlodzieje z Alpine wynajeli pismakow, ktorzy trabia za ich interesami po polskich mediach, bo Allpine ktore jest juz wlasciwie bankrutem, chce szantazujac Polske wyrwac 1 mld zl doplaty na wygranych przez nich inwestycjach. Dodajmy ze bankructwo Alpine, wbrew temu, co pisza ich sprzedajne dziwki-dziennikarze, nie ma nic wspolnego z ich polskimi inwestycjami, ale wogole sie wali w gruzy.

~warszawiak 2013-05-28

Wreszcie (po 2-ch tygodniach) pojawiła się na tym portalu informacja o A1, Alpine Bau i moście w Mszanie. Dzisiejszy artykuł: "Co dalej z mostem w Mszanie?" (z dnia 28.05.2013 r., godz.13.40)

~warszawiak 2013-05-27

@jumper: Zacznę od "postępów" na warszawskich ekspresówkach. S2 od Konotopy do węzła "Lotnisko" miała być przejezdna na Euro, a skończona w sierpniu 2012 r. Natomiast S2 od węzła "Lotnisko" do Puławskiej oraz S79 od wezła Lotnisko" do Marynarskiej miały być ukończone (ukończone, a nie tylko przejezdne !!!) do..kwietnia 2012 !!! Do dziś nie tylko nic nie jest skończone, ale również nieprzejezdne. Zarówno tzw.S2 jak i S79 chcą otwierać kawałkami (chociaż to nic pewnego, bo GDDKiA co chwila zmienia koncepcję); najpierw kawałek S2 i S79 do końca czerwca b.r., a resztę do końca października b.r. Zakładając optymistycznie, że tym razem te terminy będą dotrzymane, będzie to na wielu odcinkach "tylko"14 i odpowiednio 18 miesięcy opóźnienia. Co do całej wierchuszki w GDDKiA to twierdzę od dawna, że powinna być rozpędzona na 4-ry wiatry bez prawa do żadnej odprawy. Ciągle nie rozumiem też, dlaczego o moście na A1 i tej całej grandzie cicho na tym portalu. My tu sobie możemy o A1, o Alpine Bau itp dyskutować, ale inni czytelnicy mają prawo nie wiedziec o co chodzi. Pozdrawiam.

~jumper 2013-05-27

Do : warszawiak : dodam, że wykonawca który obraził się na Gdakę za most na A1 buduje też fragment S5 między Wrocławiem a Poznaniem. Tam podobnie jak na A1 aktualnie nic się nie dzieje i mam wrażenie, że będzie to kolejny odcinek na którym trzeba będzie powtórzyć przetarg. Ale najszybciej wymienione powinno zostać towarzystwo wzajemnej adoracji o nazwie Generalna Dyrekcja Draństw Krajowych i Autostradowych . Słabo idzie robota, Donald powinien szefa instytucji Witeckiego już dawno pogonić ale pewnie po układzie facet jest na stołku i jeszcze nam trochę tych najdroższych w Europie dróg pobuduje... Napisz Warszawiaku jakie są postępy przy warszawskich ekspresówkach wokół lotniska i na kierunku S2 na Ursynów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando