mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przygraniczna szóstka

Przygraniczna szóstka

Przebudowa 4,2 km odcinka Redostowo - Nowogard jest III etapem inwestycji "Modernizacja drogi krajowej nr 6 na odcinku Goleniów - Nowogard". Dotychczas oddano odnowione odcinki Goleniów - Borzecin, Borzęcin - Redostowo oraz wzmocniono nawierzchnię na pokrywającym się odcinku dróg krajowych nr 3 i nr 6.

Przygraniczna szóstka

W ramach III etapu zaplanowane zostały cztery zadnia i podzielone na odrębne kontrakty.
Realizowany obecnie I kontrakt obejmuje przebudowę odcinka pomiędzy Kikorzem a Olchowem. Początek modernizowanego odcinka drogi przyjęto w km 35+997, który znajduje się za skrzyżowaniem na Osinę. Prace obejmują wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz poszerzenie istniejącej jezdni wraz z budową poboczy utwardzonych. Wybudowana zostanie droga wspomagająca przed Olchowem oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie na Kościuszki z miejscem wydzielonym dla pojazdów skręcających w lewo. Przewidziano również budowę zatok autobusowych i chodników. Dalsze zadania przewidują m.in. remont nawierzchni na odcinku miejscowości Nowogard oraz remont obejścia Goleniowa.

Prace rozpoczęte w połowie listopada 2004 roku maja zostać zakończone w połowie listopada bieżącego roku.  Wykonaniem zajmuje się konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Nowogardu, NCC AB Szwecja oraz NCC Roads ze Stargardu Szczecińskiego. Zadanie finansowane jest przez Unię Europejską z Programu Współpracy Przygranicznej Polska - Niemcy Phare 2002 i przez GDDKiA O/Szczecin.

Celem inwestycji jest rozbudowa infrastruktury drogowej i dostosowanie parametrów drogi do wymagań UE i NATO w zakresie dopuszczalnej nośności nawierzchni i obiektów mostowych oraz spełnienie priorytetów określonych w "Partnerstwie dla Członkostwa".


Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross