mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przygraniczna szóstka

Przygraniczna szóstka

Przebudowa 4,2 km odcinka Redostowo - Nowogard jest III etapem inwestycji "Modernizacja drogi krajowej nr 6 na odcinku Goleniów - Nowogard". Dotychczas oddano odnowione odcinki Goleniów - Borzecin, Borzęcin - Redostowo oraz wzmocniono nawierzchnię na pokrywającym się odcinku dróg krajowych nr 3 i nr 6.

Przygraniczna szóstka

W ramach III etapu zaplanowane zostały cztery zadnia i podzielone na odrębne kontrakty.
Realizowany obecnie I kontrakt obejmuje przebudowę odcinka pomiędzy Kikorzem a Olchowem. Początek modernizowanego odcinka drogi przyjęto w km 35+997, który znajduje się za skrzyżowaniem na Osinę. Prace obejmują wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz poszerzenie istniejącej jezdni wraz z budową poboczy utwardzonych. Wybudowana zostanie droga wspomagająca przed Olchowem oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie na Kościuszki z miejscem wydzielonym dla pojazdów skręcających w lewo. Przewidziano również budowę zatok autobusowych i chodników. Dalsze zadania przewidują m.in. remont nawierzchni na odcinku miejscowości Nowogard oraz remont obejścia Goleniowa.

Prace rozpoczęte w połowie listopada 2004 roku maja zostać zakończone w połowie listopada bieżącego roku.  Wykonaniem zajmuje się konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Nowogardu, NCC AB Szwecja oraz NCC Roads ze Stargardu Szczecińskiego. Zadanie finansowane jest przez Unię Europejską z Programu Współpracy Przygranicznej Polska - Niemcy Phare 2002 i przez GDDKiA O/Szczecin.

Celem inwestycji jest rozbudowa infrastruktury drogowej i dostosowanie parametrów drogi do wymagań UE i NATO w zakresie dopuszczalnej nośności nawierzchni i obiektów mostowych oraz spełnienie priorytetów określonych w "Partnerstwie dla Członkostwa".


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech