mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przymiarki do Zach. Obejścia Szczecina

Przymiarki do Zach. Obejścia Szczecina

„Studium wykonalności Zachodniego Drogowego Obejścia Miasta Szczecina”, wraz z „Raportem oddziaływania na środowisko” przeszło wszystkie etapy postępowania przetargowego. Przetarg wygrało Konsorcjum „ARKADIS”. Wykonanie studium jest podstawą do ubiegania się o wpisanie obejścia w poczet dróg krajowych, jako przedłużenie drogi krajowej Nr 6 Szczecin – Koszalin – Gdańsk.

Przymiarki do Zach. Obejścia Szczecina
Koszt opracowania studium, to ponad 4,2 mln zł. Celem studium  wykonalności jest dostarczenie danych niezbędnych do podjęcia decyzji inwestycyjnej przez inwestora oraz instytucję finansującą, a także potwierdzenie efektywności ekonomicznej przedsięwzięcia. Studium odpowie między innymi na pytanie o najbardziej odpowiednią formę przeprawy przez rzekę Odrę – most lub tunel. Wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego oraz otrzymanie decyzji, o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację, to warunek podjęcia prac nad projektem budowlanym i wykonawczym.

Obejście przejmie i wyprowadzi poza miasto ruch tranzytowy z pobliskich przejść granicznych. Zmniejszenie ruchu transportowego w centrum Szczecina poprawi stan środowiska, bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz terenów przygranicznych. Ponadto budowa przeprawy przez Odrę i północnego odcinka obejścia skróci o co najmniej 30 minut przejazdy na północ i wschód Polski, zarówno z północnych dzielnic Szczecina, jak i z gmin położonych po zachodniej stronie Odry. Obejście będzie również miało istotne znaczenie dla funkcjonowania przyszłego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM) i jego stolicy Szczecina jako Metropolii Bałtyckiej. Po realizacji obejścia zwiększy się dostępność komunikacyjna SOM-u w układzie północ - południe i wschód-zachód. Dzięki obejściu będzie można racjonalnie uporządkować transport drogowy w mieście Szczecinie i w gminach ościennych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~romek 2009-05-12

Trasa ułatwi dostęp do zachodniego brzegu Odry gdzie lezą Police z duzym kombinatem chemicznym ,Nowe Warpno .Dojazd do Polic odbywa sie przez Szczecin DW115.Planowana trasa silniej powiaze te tereny z Macierzą.Niemcy nalegaja na otworzeni starych kładów komunikacyjnych jeszcze z przed wojny

~osskaa 2009-05-12

Przecież Szczecin ma obejście przez A6!! Tranzyt w ogóle omija miasto zarówno z kierunku Świnoujścia (S3), jak również Gdańska (DK6) oraz Bydgoszczy i Poznania (S3, DK10). Zamiast tego warto by pomyśleć o przedłużeniu A6/S6 do Koszalina lub co jest bardziej racjonalne (ale nikt tego nie porusza), przedłużenie S3 dwujezdniowej w kierunku Świnoujścia i wybudowanie nowej S6 w kierunku do Kołobrzegu, tak aby S6 połączyła się w Kołobrzegu z S11 i dalej do Koszalina biegła po wspólnym śladzie. Tak stworzyłoby się prawdziwą Autostradę Słońca i połączyło aglomerację Trójmiejską ze Szczecinem, Berlinem oraz z Koszalinem i Słupskiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.