mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przymiarki do Zach. Obejścia Szczecina

Przymiarki do Zach. Obejścia Szczecina

„Studium wykonalności Zachodniego Drogowego Obejścia Miasta Szczecina”, wraz z „Raportem oddziaływania na środowisko” przeszło wszystkie etapy postępowania przetargowego. Przetarg wygrało Konsorcjum „ARKADIS”. Wykonanie studium jest podstawą do ubiegania się o wpisanie obejścia w poczet dróg krajowych, jako przedłużenie drogi krajowej Nr 6 Szczecin – Koszalin – Gdańsk.

Przymiarki do Zach. Obejścia Szczecina
Koszt opracowania studium, to ponad 4,2 mln zł. Celem studium  wykonalności jest dostarczenie danych niezbędnych do podjęcia decyzji inwestycyjnej przez inwestora oraz instytucję finansującą, a także potwierdzenie efektywności ekonomicznej przedsięwzięcia. Studium odpowie między innymi na pytanie o najbardziej odpowiednią formę przeprawy przez rzekę Odrę – most lub tunel. Wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego oraz otrzymanie decyzji, o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację, to warunek podjęcia prac nad projektem budowlanym i wykonawczym.

Obejście przejmie i wyprowadzi poza miasto ruch tranzytowy z pobliskich przejść granicznych. Zmniejszenie ruchu transportowego w centrum Szczecina poprawi stan środowiska, bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz terenów przygranicznych. Ponadto budowa przeprawy przez Odrę i północnego odcinka obejścia skróci o co najmniej 30 minut przejazdy na północ i wschód Polski, zarówno z północnych dzielnic Szczecina, jak i z gmin położonych po zachodniej stronie Odry. Obejście będzie również miało istotne znaczenie dla funkcjonowania przyszłego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM) i jego stolicy Szczecina jako Metropolii Bałtyckiej. Po realizacji obejścia zwiększy się dostępność komunikacyjna SOM-u w układzie północ - południe i wschód-zachód. Dzięki obejściu będzie można racjonalnie uporządkować transport drogowy w mieście Szczecinie i w gminach ościennych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~romek 2009-05-12

Trasa ułatwi dostęp do zachodniego brzegu Odry gdzie lezą Police z duzym kombinatem chemicznym ,Nowe Warpno .Dojazd do Polic odbywa sie przez Szczecin DW115.Planowana trasa silniej powiaze te tereny z Macierzą.Niemcy nalegaja na otworzeni starych kładów komunikacyjnych jeszcze z przed wojny

~osskaa 2009-05-12

Przecież Szczecin ma obejście przez A6!! Tranzyt w ogóle omija miasto zarówno z kierunku Świnoujścia (S3), jak również Gdańska (DK6) oraz Bydgoszczy i Poznania (S3, DK10). Zamiast tego warto by pomyśleć o przedłużeniu A6/S6 do Koszalina lub co jest bardziej racjonalne (ale nikt tego nie porusza), przedłużenie S3 dwujezdniowej w kierunku Świnoujścia i wybudowanie nowej S6 w kierunku do Kołobrzegu, tak aby S6 połączyła się w Kołobrzegu z S11 i dalej do Koszalina biegła po wspólnym śladzie. Tak stworzyłoby się prawdziwą Autostradę Słońca i połączyło aglomerację Trójmiejską ze Szczecinem, Berlinem oraz z Koszalinem i Słupskiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.