mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przymiarki do nowych obwodnic na Warmii i Mazurach

Przymiarki do nowych obwodnic na Warmii i Mazurach

Drogi o przekroju 2+1 sprawdzają się na Warmii i Mazurach. Tak zbudowane zostały obwodnice Gołdapi, Mrągowa i Olecka. Prowadzone są prace studialne dla kolejnych obwodnic: Bartoszyc, Dobrego Miasta, Szczytna. W trakcie przygotowania jest projekt budowlany dla obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego.

Przymiarki do nowych obwodnic na Warmii i Mazurach
Naprzemiennie dwa pasy w jedną i jeden w przeciwną stronę - to standard na przykład w Skandynawii. Drogi o przekroju 2+1 buduje się tam od 1990 roku, a stare, jednojezdniowe, przebudowuje - do tej pory ponad 2200 km. Szwedzi po wprowadzeniu takiego rozwiązania odnotowali zdecydowany spadek wypadków. Jak podkreślają drogowcy przekrój 2+1 sprawdza się na wybranych odcinkach dróg także w polskich warunkach. - Takie rozwiązanie ma sens poza terenem zabudowanym i przede wszystkim tam, gdzie przewidywane natężenie ruchu nie przekracza 25 tysięcy pojazdów na dobę i w perspektywie 20 lat nie jest planowana dobudowa drugiej jezdni - informuje Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Czyli na przykład na obwodnicach miast. Pierwsza taka obwodnica o długości 5,6 km została oddana w 2010 roku pod Gołdapią. Druga, dłuższa o kilometr, w 2011 pod Mrągowem. Kolejna, licząca 7,6 km obwodnica Olecka - na początku bieżącego roku.
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~henio 2013-11-26

Mogli dk nr 10 bydgoszcz toruń tak zrobić ...........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport