mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przymiarki do nowych obwodnic na Warmii i Mazurach

Przymiarki do nowych obwodnic na Warmii i Mazurach

Drogi o przekroju 2+1 sprawdzają się na Warmii i Mazurach. Tak zbudowane zostały obwodnice Gołdapi, Mrągowa i Olecka. Prowadzone są prace studialne dla kolejnych obwodnic: Bartoszyc, Dobrego Miasta, Szczytna. W trakcie przygotowania jest projekt budowlany dla obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego.

Przymiarki do nowych obwodnic na Warmii i Mazurach
Naprzemiennie dwa pasy w jedną i jeden w przeciwną stronę - to standard na przykład w Skandynawii. Drogi o przekroju 2+1 buduje się tam od 1990 roku, a stare, jednojezdniowe, przebudowuje - do tej pory ponad 2200 km. Szwedzi po wprowadzeniu takiego rozwiązania odnotowali zdecydowany spadek wypadków. Jak podkreślają drogowcy przekrój 2+1 sprawdza się na wybranych odcinkach dróg także w polskich warunkach. - Takie rozwiązanie ma sens poza terenem zabudowanym i przede wszystkim tam, gdzie przewidywane natężenie ruchu nie przekracza 25 tysięcy pojazdów na dobę i w perspektywie 20 lat nie jest planowana dobudowa drugiej jezdni - informuje Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Czyli na przykład na obwodnicach miast. Pierwsza taka obwodnica o długości 5,6 km została oddana w 2010 roku pod Gołdapią. Druga, dłuższa o kilometr, w 2011 pod Mrągowem. Kolejna, licząca 7,6 km obwodnica Olecka - na początku bieżącego roku.
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na...

Polskie drogi 2016-03-31

Komentuj:

~henio 2013-11-26

Mogli dk nr 10 bydgoszcz toruń tak zrobić ...........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.