mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przymiarki do rozbudowy trasy Ostrowiec Św.-granica woj.

Przymiarki do rozbudowy trasy Ostrowiec Św.-granica woj.

Władze województwa świętokrzyskiego przymierzają się m.in. do rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 754 Ostrowiec Św. - Bałtów – Czekarzewice – granica województwa świętokrzyskiego. Inwestycja dla 28 km odcinka drogi jest w tej chwili na etapie opracowania dokumentacji projektowej i czeka na postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczące oceny oddziaływania na środowisko.

Przymiarki do rozbudowy trasy Ostrowiec Św.-granica woj.

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to pozwolenie na budowę zostanie wydane przez wojewodę w październiku tego roku. Przedsięwzięcie zostało zgłoszone jako jedna z propozycji do współfinansowania z programu Rozwój Polski Wschodniej w perspektywie na lata 2014-2020. - Projekt ten to duże przedsięwzięcie, które zarekomendowane zostało, jako jedno z tych najważniejszych do realizacji.(...) Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to będzie to projekt kluczowy, który nie będzie musiał brać udziału w procedurze konkursowej – mówi marszałek województwa Adam Jarubas. Inwestycja ta to dalszy ciąg drogi wojewódzkiej nr 754, od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w Ostrowcu aż do granicy województwa w miejscowości Zęborzyn. Przedsięwzięcie pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.    

Zadanie to będzie poprzedzone częściowym remontem ulicy Radwana biegnącej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 754. - Chcemy ten najbardziej zdegradowany kawałek ulicy Radwana poprawić i te prace rozpoczną się niebawem – zapowiada marszałek Jarubas. Ulica będzie wyremontowana na 460 metrowym odcinku od skrzyżowania z ulicą Polną aż po skrzyżowanie z ulicą Jana Pawła II. Przedsięwzięcie zakładać będzie jednak tylko jedną jezdnię ulicy. Modernizacja będzie polegała wymianie nawierzchni drogi i krawężników po jej obu stronach, przebrukowany zostanie także chodnik na przystanku autobusowym. – W tej chwili kończymy przedmiar robót. Podejrzewam, że jeszcze w lipcu ogłoszony będzie przetarg i do wyłonienia wykonawcy i podpisania umowy będzie potrzebny miesiąc. Chcemy rozpocząć inwestycję we wrześniu i zakończyć przed zimą. W tym roku szans na zrobienie lewej strony ulicy nie ma, bo brakuje środków finansowych. Ta inwestycja wyszła z rezerwy środków finansowych, nie było jej w planie na ten rok. Koszt remontu wyniesie ok. 350 tysięcy złotych – informuje kierownik Obwodu Dróg Wojewódzkich w Ostrowcu Świętokrzyskim Krzysztof Mróz.    

Władze województwa planują również rozbudowę ok. 21 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 755 od Ostrowca do Ożarowa wraz przebudową obiektów mostowych i koncepcją budowy obwodnicy Ćmielowa. Zadanie to podzielone zostało na trzy etapy. Pierwszy zakłada przebudowę ok. 6 km odcinka drogi Ostrowiec – Ożarów. Planowany termin ukończenia inwestycji to koniec listopada 2014 roku. W drugim etapie wykonane będzie przejścia przez Ćmielów, czyli przebudowy drogi przebiegającej przez tą miejscowość wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej. Początek i koniec drogi ma łączyć się z przyszłą obwodnicą. Realizacja tego etapu wykonana ma być przy udziale środków gminnych w 2013 roku. W trzecim etapie wykonany zostanie remont odcinka prowadzącego do Ożarowa. Tutaj złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę planowane jest na 14 sierpnia 2013.

Dokończony będzie także remont ulicy Traugutta w Ostrowcu. W 2012 roku wyremontowany został odcinek od długości 936 metrów do ronda Solidarności, a teraz drogowcy przeniosą się z pracami od ronda Solidarności do ronda Republiki Ostrowieckiej. - Szukamy pieniędzy na dokończenie tych kilkaset metrów, które tam zostały – dodaje marszałek. Koszt tej inwestycji szacuje się na ok. 1 mln 200 tys. zł.

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe rozbudowa

Podobne wiadomości:

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.