mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przymiarki do rozbudowy trasy Ostrowiec Św.-granica woj.

Przymiarki do rozbudowy trasy Ostrowiec Św.-granica woj.

Władze województwa świętokrzyskiego przymierzają się m.in. do rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 754 Ostrowiec Św. - Bałtów – Czekarzewice – granica województwa świętokrzyskiego. Inwestycja dla 28 km odcinka drogi jest w tej chwili na etapie opracowania dokumentacji projektowej i czeka na postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczące oceny oddziaływania na środowisko.

Przymiarki do rozbudowy trasy Ostrowiec Św.-granica woj.

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to pozwolenie na budowę zostanie wydane przez wojewodę w październiku tego roku. Przedsięwzięcie zostało zgłoszone jako jedna z propozycji do współfinansowania z programu Rozwój Polski Wschodniej w perspektywie na lata 2014-2020. - Projekt ten to duże przedsięwzięcie, które zarekomendowane zostało, jako jedno z tych najważniejszych do realizacji.(...) Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to będzie to projekt kluczowy, który nie będzie musiał brać udziału w procedurze konkursowej – mówi marszałek województwa Adam Jarubas. Inwestycja ta to dalszy ciąg drogi wojewódzkiej nr 754, od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w Ostrowcu aż do granicy województwa w miejscowości Zęborzyn. Przedsięwzięcie pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.    

Zadanie to będzie poprzedzone częściowym remontem ulicy Radwana biegnącej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 754. - Chcemy ten najbardziej zdegradowany kawałek ulicy Radwana poprawić i te prace rozpoczną się niebawem – zapowiada marszałek Jarubas. Ulica będzie wyremontowana na 460 metrowym odcinku od skrzyżowania z ulicą Polną aż po skrzyżowanie z ulicą Jana Pawła II. Przedsięwzięcie zakładać będzie jednak tylko jedną jezdnię ulicy. Modernizacja będzie polegała wymianie nawierzchni drogi i krawężników po jej obu stronach, przebrukowany zostanie także chodnik na przystanku autobusowym. – W tej chwili kończymy przedmiar robót. Podejrzewam, że jeszcze w lipcu ogłoszony będzie przetarg i do wyłonienia wykonawcy i podpisania umowy będzie potrzebny miesiąc. Chcemy rozpocząć inwestycję we wrześniu i zakończyć przed zimą. W tym roku szans na zrobienie lewej strony ulicy nie ma, bo brakuje środków finansowych. Ta inwestycja wyszła z rezerwy środków finansowych, nie było jej w planie na ten rok. Koszt remontu wyniesie ok. 350 tysięcy złotych – informuje kierownik Obwodu Dróg Wojewódzkich w Ostrowcu Świętokrzyskim Krzysztof Mróz.    

Władze województwa planują również rozbudowę ok. 21 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 755 od Ostrowca do Ożarowa wraz przebudową obiektów mostowych i koncepcją budowy obwodnicy Ćmielowa. Zadanie to podzielone zostało na trzy etapy. Pierwszy zakłada przebudowę ok. 6 km odcinka drogi Ostrowiec – Ożarów. Planowany termin ukończenia inwestycji to koniec listopada 2014 roku. W drugim etapie wykonane będzie przejścia przez Ćmielów, czyli przebudowy drogi przebiegającej przez tą miejscowość wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej. Początek i koniec drogi ma łączyć się z przyszłą obwodnicą. Realizacja tego etapu wykonana ma być przy udziale środków gminnych w 2013 roku. W trzecim etapie wykonany zostanie remont odcinka prowadzącego do Ożarowa. Tutaj złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę planowane jest na 14 sierpnia 2013.

Dokończony będzie także remont ulicy Traugutta w Ostrowcu. W 2012 roku wyremontowany został odcinek od długości 936 metrów do ronda Solidarności, a teraz drogowcy przeniosą się z pracami od ronda Solidarności do ronda Republiki Ostrowieckiej. - Szukamy pieniędzy na dokończenie tych kilkaset metrów, które tam zostały – dodaje marszałek. Koszt tej inwestycji szacuje się na ok. 1 mln 200 tys. zł.

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe rozbudowa

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine...

Polskie drogi 2015-03-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando