mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przyroda ważniejsza niż drogi

Przyroda ważniejsza niż drogi

Zachowanie przyrody jest ważniejsze od modernizacji - uważa 41 proc. ankietowanych przez CBOS Polaków. Z kolei 24 proc. ankietowanych wybiera postęp (budowa dróg, rozwój przemysłu). Umiarkowane stanowisko wobec takiej alternatywy zajęło 27 proc. badanych.

Przyroda ważniejsza niż drogi

CBOS zbadał też stosunek do budowy obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Tylko co piąty Polak (19 proc.) chce, by była budowana w wariancie popieranym przez rząd, przecinającym cenne przyrodniczo torfowisko. 62 proc. Polaków chce, by je ominęła. 17 proc. odpowiada, że nie ma wystarczającej wiedzy, by zająć jednoznaczne stanowisko.

Inaczej na Podlasiu - tam 52 proc. mieszkańców chce budowy drogi przez torfowisko. Podobne wyniki dał sondaż PBS dla "Gazety" z 26 lutego. CBOS badanie przeprowadził 2-5 marca, reprezentatywna próba losowa 931 dorosłych Polaków.

Zobacz sondę mojeauto.pl:

Przeczytaj także:

Wątpliwa argumentacja za obwodnicą w dolinie Rospudy? (2007-03-09)

Ekolodzy szykują się na A1 (2007-03-08)

Przyroda kontra inwestycje drogowe (2007-03-01)

Barbarzyńcy czyli kto... (2007-02-23)

 


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Casandra 2007-03-23

Dlaczego wszyscy czepiaja sie ekologow? A moze lepiej zastanowic sie dlaczego ci co pierdza w stolki w GDDKiA nie znaja prawa i projektuja drogi gdzie sie da? To ze urzad nie liczy sie z nimi w stadium projektowania dochodzi do tego ze pozniej musza wlazic na drzewa. Dzieki za KE wtedy nasi geniusze budowali by droge z Gdanska na Hel przez zatoke.

~Piti 2007-03-20

Najbardziej wnerwiające jest to, że najpierw taki zagłosuje na to, że środowisko jest ważniejsze od dróg, a potem narzeka, że mamy takie drogi jakie mamy...

~k 2007-03-20

"Co tu ma radio maryja do rzeczy? " ma, jako ze sa to ludzie niezdolni do krytycznego myslenia, myslenia o koniecznosci modernizacji i rozwoju, takze kosztem tradycji i przyrody, w skrocie

~kris 2007-03-20

"41 % Polaków to zmanipulowani przez wyborczą debile". w zakresie manipulacji opinią publiczną gw miałaby murowane mistrzostwo świata. kto jeszcze kupuje ten dezinformacyjny szajs?

~kris 2007-03-20

nie wiem jak ekoterroryści się przemieszczaja. wiem, że wielu paradujących z zielonymi wstążkami zapieprza po naszych nibydrogach autkami bynajmniej nie wersji eco-friendly. cum bajszpil niejaki K. Wojewódzki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando