mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przyśpieszą inwestycje w zachodniopomorskim?

Przyśpieszą inwestycje w zachodniopomorskim?

- W wyniku rozmów w Ministerstwie Transportu z Ministrem Sławomirem Nowakiem pragnę zaznaczyć, że przyjęcie załącznika nr 5 pozwoli na szybszą niż zakładano realizację 53 zadań drogowych w Polsce, w tym kluczowej z punktu widzenia naszego regionu odcinka drogi krajowej S3 do granicy z Czechami – stwierdził Marszałek Olgierd Geblewicz.

Przyśpieszą inwestycje w zachodniopomorskim?
– Przypomnę, że w maju przyszłego roku zakończy się budowa odcinka drogi ekspresowej S3 Gorzów-Międzyrzecz dzięki, któremu uzyskamy pełne połączenie z autostradą A2. Ukończenie odcinka drogi do Lubawki będzie milowym krokiem w tworzeniu idei Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego. (...) W nowym pakiecie inwestycyjnym na lata 2014-2020, który Ministerstwo Transportu przyjmie w III lub IV kwartale bieżącego roku, nie ma żadnych przesłanek i zagrożeń dla drogi S6. Ministerstwo Transportu widzi, że droga S6 przebiegać będzie przez obszary o dużym wykluczeniu komunikacyjnym, stąd myślę, że w drugiej połowie tejże perspektywy droga S6 winna być realizowana. Ten załącznik jest zatem tylko przyśpieszeniem prac na drodze S3, a nie opóźnieniem prac na drodze S6 – podsumował marszałek.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

~romek 2013-08-01

Odośnie ogłoszenia załacznika który okresli co bedziemy budowali w latach 2014-20.Dlaczego nie został dotychczas ogłoszony .Czyzby Ministerstwo Infrastruktury ustalało dopiero co ma być budowane? Do konca roku zostało 5 miesiecy .Kwota finansowa jest znana no chyba ze brakuje jasnych perspektyw odnosnie pracy Krajowego Funduszu Drogowego w perspektywie likwidacji podstawowego inwestora jakim jest 2 filar ubezpieczeniowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.