mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Przyśpieszą inwestycje w zachodniopomorskim?

Przyśpieszą inwestycje w zachodniopomorskim?

- W wyniku rozmów w Ministerstwie Transportu z Ministrem Sławomirem Nowakiem pragnę zaznaczyć, że przyjęcie załącznika nr 5 pozwoli na szybszą niż zakładano realizację 53 zadań drogowych w Polsce, w tym kluczowej z punktu widzenia naszego regionu odcinka drogi krajowej S3 do granicy z Czechami – stwierdził Marszałek Olgierd Geblewicz.

Przyśpieszą inwestycje w zachodniopomorskim?
– Przypomnę, że w maju przyszłego roku zakończy się budowa odcinka drogi ekspresowej S3 Gorzów-Międzyrzecz dzięki, któremu uzyskamy pełne połączenie z autostradą A2. Ukończenie odcinka drogi do Lubawki będzie milowym krokiem w tworzeniu idei Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego. (...) W nowym pakiecie inwestycyjnym na lata 2014-2020, który Ministerstwo Transportu przyjmie w III lub IV kwartale bieżącego roku, nie ma żadnych przesłanek i zagrożeń dla drogi S6. Ministerstwo Transportu widzi, że droga S6 przebiegać będzie przez obszary o dużym wykluczeniu komunikacyjnym, stąd myślę, że w drugiej połowie tejże perspektywy droga S6 winna być realizowana. Ten załącznik jest zatem tylko przyśpieszeniem prac na drodze S3, a nie opóźnieniem prac na drodze S6 – podsumował marszałek.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~romek 2013-08-01

Odośnie ogłoszenia załacznika który okresli co bedziemy budowali w latach 2014-20.Dlaczego nie został dotychczas ogłoszony .Czyzby Ministerstwo Infrastruktury ustalało dopiero co ma być budowane? Do konca roku zostało 5 miesiecy .Kwota finansowa jest znana no chyba ze brakuje jasnych perspektyw odnosnie pracy Krajowego Funduszu Drogowego w perspektywie likwidacji podstawowego inwestora jakim jest 2 filar ubezpieczeniowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech